mobile

Podpowiedzą jak wspierać dzieci i młodzież

W sobotę rozpocznie się Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przygotowano 160 bezpłatnych wydarzeń, które będą poświęcone najczęstszym problemom zdrowia psychicznego młodych. - Akcja skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, którzy szukają wsparcia - podkreśla stołeczny ratusz

oprac. NKK
Podpowiedzą jak wspierać dzieci i młodzież

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego to szeroko zakrojona miejska akcja społeczna na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży oraz ich bliskich, którzy często czują się zagubieni i osamotnieni, gdy ich rodziny doświadczają kryzysu. Część z warsztatów przygotowaliśmy z myślą o nauczycielach, którzy niejednokrotnie są pierwszym, a czasem jednym wsparciem dla młodych ludzi. Chcemy również dotrzeć bezpośrednio do uczniów, aby wiedzieli również, gdzie szukać pomocy i jak rozmawiać z bliskimi o swoich problemach – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za obszar zdrowia.

Zaplanowane w ramach miejskiej akcji spotkania z ekspertami będą dotyczyły różnorodnych aspektów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w tym m.in.:

  • rozpoznawania i radzenie sobie ze stresem,
  • zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży,
  • depresji i lęku,
  • wsparcia emocjonalnego w domu i w szkole,
  • roli rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia,
  • wczesnego rozpoznawania i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego,
  • wczesnego wykrywania depresji u dziecka.

7 dni wokół zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego rozpocznie się 16 marca w Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 przy ul. Zawiszy 13. Wykłady otwierające akcję będą dotyczyły diagnostyki małych dzieci oraz zaburzeń psychicznych nastolatków. W tym dniu odbędzie się także webinarium przygotowane przez szpital Warszawskie Centrum Opieki Medycznej „Kopernik” poświęcone zmianom zachodzącym w mózgu nastolatka.

Po zakończeniu sobotnich wykładów (16.03) mieszkańcy będą mogli skorzystać z konsultacji indywidualnych ze specjalistami z wolskich poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz miejskich przychodni.

Akcja zakończy się w kolejną sobotę, 23 marca w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 24, gdzie odbędzie się Piknik Edukacyjny organizowany przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne działające na terenie Pragi-Południe.

Na zakończenie Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego zaplanowano wykład na temat profilaktyki w zakresie zdrowia psychicznego oraz warsztat o technikach relaksacyjnych i uważnościowych dla dzieci i młodzieży.

Wykaz wszystkich wydarzeń, które miasto organizuje w czasie Warszawskiego Tygodnia zdrowia Psychicznego, w tym szczegóły dotyczące zapisów, znajdują się na stronie: zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczne.

 

fot. pixbay/UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda