mobile

Podwójne zwycięstwo siatkarzy z Rogalińskiej w derbach Warszawy

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa dzień po dniu rywalizowali w derbach Warszawy z KS Metro. Obydwa spotkania zakończyły się wygraną kadetów z Rogalińskiej, którzy wygraną w drugim z nich zadedykowali zmagającemu się z kontuzją koledze z zespołu.

Marcin Kalicki
Podwójne zwycięstwo siatkarzy z Rogalińskiej w derbach Warszawy

Zarówno w meczu na Ursynowie, jak i dzień później na Woli bardzo dobrze zaprezentowali się podopieczni trenera Tomasza Kellera. Wiceliderzy rozgrywek oddali rywalowi tylko jednego seta, wygrywając kolejno 3:1 i 3:0. Na wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim Mateusz Miecznikowski i Jan Lizińczyk, choć na pozostałych zawodników szkoleniowiec UMKS MOS Wola także mógł liczyć.

Spotkanie w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej miało dodatkową motywację dla gospodarzy. Zwycięstwo zadedykowali swojemu koledze z drużyny – Damianowi Radowskiemu. - Popularny Rado od długiego czasu zmaga się z kontuzją. Miał do nas wrócić już we wrześniu, niestety kolejny uraz i zabieg spowodował, że nie wiadomo czy będzie mógł w tym sezonie jeszcze normalnie trenować. Mimo to Damian wspierał drużynę - przychodził i pomagał kolegom w treningach, a obecnie po zabiegu w domu przygotowuje statystyki po każdym meczu – mówi Tomasz Keller, trener wolskiego klubu.

KS Metro II Warszawa - UMKS MOS Wola 1:3 ( 18:25, 25:20, 21:25, 23:25)

UMKS MOS WOLA Warszawa - KS Metro II Warszawa 3:0 (25:13, 26:24, 25:15)

Skład UMKS MOS Wola: Stanisław Chaciński, Maciej Wrzosek, Mikołaj Kobyliński, Mateusz Taczała, Jan Lizińczyk, Dominik Budzyń, Kacper Krzemiński, Borys Weber, Mateusz Miecznikowski, Paweł Kuliński, Kacper Gołębiewski, Ignacy Skrzydło, Julian Kuchta.

Kadeci UMKS MOS Wola Warszawa po rozegraniu jedenastu spotkań zajmują drugą lokatę z dwudziestoma ośmioma punktami. Do lidera – KS Metro I Warszawa tracą osiem oczek, jednak ursynowianie mają o dwa mecze rozegrane więcej.

Życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach, a Damianowi dużo zdrowia!

Fot. P. Chaciński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda