mobile
REKLAMA

Poezja Haliny Poświatowskiej

Poświata po Świt to wydarzenie zorganizowane przez grupę artystyczną ART GAME , sprowokowane intrygującą postacią Haliny Poświatowskiej , polskiej poetki , autorki jednych z najpiękniejszych wierszy miłosnych. Wszystko odbyło się w Nowym Świecie Muzyki przy Nowym Świecie 63.

Mateusz Gawliński
Poezja Haliny Poświatowskiej

Dlaczego powinniśmy pamiętać o poezji Haliny Poświatowskiej? Ta poezja jest wieczna i ponadczasowa. Za każdym słowem idzie mądrość życiowa. Mówi do nas językiem prostym, białym wierszem, mamy wrażenie, że jest to monolog. Przekaz jest tak intensywny, że dociera do każdego - mówi o autorce Małgorzata Bańka z Poświaty po świtPoezja Poświatowskiej niesie za sobą piękny wzór dla kobiet, jak kochać i mówić o miłości, jak wyrażać emocje. Mężczyźni również odnajdą się w tej twórczości, pomoże zrozumieć - dodaje.

Forma przedstawiania poezji Poświatowskiej jest dość awangardowa. Przełamujemy ciszę teatru. Teraz było pragnienie, by ta poezja wyszła do ludzi, na ulicę, obok jeżdżących samochodów, tętniącego życia - komentuje Bańka. Całość była wykonywana przy dźwiękach muzyki, a scena nie kończyła się jedynie na zwykłym podwyższeniu, lecz obejmowała całą widownię. 

Poprzez takie podejście do prezentowanych poematów widowisko było naprawdę intrygujące i pozwalało na odkrycie kolejnego, emocjonalnego dna poezji autorki.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko