mobile
REKLAMA

Policjanci na zajęciach z uczniami klas policyjnych

Funkcjonariusze gdyńskiej komendy Policji czynnie uczestniczą w edukacji uczniów klas policyjnych V LO w Gdyni. W trakcie zajęć z młodzieżą wiążącą swoje dalsze plany życiowe ze służbą w Policji prócz tematów ogólnopolicyjnych omawiane są również narzędzia służące do poprawy bezpieczeństwa w tym zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KMP w Gdyni
Policjanci na zajęciach z uczniami klas policyjnych

Policjanci z gdyńskiej komendy w ramach współpracy z V LO w Gdyni realizują zajęcia z uczniami klas o profilu policyjnym. W trakcie spotkań policjanci przekazują uczniom swoją wiedzę zdobytą w trakcie wieloletniej służby w policji. W ramach zajęć młodzieżą, która wiąże swoją przyszłość ze służbą w policji, omawiane są zagadnienia dotyczące między innymi historii policji, jej organizacji i funkcjonowania, pierwszej pomocy przedmedycznej, procedury przyjęcia do policji, kryminalistyki oraz technik interwencji i musztry policyjnej.

W trakcie ostatniego spotkania, uczniom zaprezentowano działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to aplikacja, dzięki której można w łatwy i prosty sposób przekazać informację policji przez naniesienie w niej miejsc, w których dochodzi do łamania przepisów prawa. Szczegółowo omówiono sposób dodawania na mapie nowych punktów oraz odczytywania danych zawartych w aplikacji.

Podczas zajęć policjanci zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Komendę Główną Policji „Policjanci w służbie historii” przeznaczonych dka uczniów klas policyjnych, a także do wstąpienia w szeregi Policji.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko