mobile
REKLAMA

Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa

Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”, jest programem prewencyjnym skierowanym do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Dzieci uczęszczające do klas pierwszych, w trakcie 12 spotkań lekcyjnych, poznają zasady bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach np.: podczas drogi do szkoły, zabawy czy też podczas kontaktów z nieznajomymi.

Informacja Prasowa
TAGI
Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa

Gdyńscy policjanci realizują założenia programu edukacyjnego już od 10 lat wspólnie z nauczycielami szkół podstawowych klas pierwszych oraz we współpracy z funkcjonariuszami innych służb mundurowych. Istota programu polega na zaszczepieniu wśród najmłodszych dzieci zasad zachowania się na drodze. Funkcjonariusze uczą również dzieci jak zachować się w sytuacjach, gdy nasze pociechy mogą stać się ofiarami przestępstw.

- Prócz tego instruujemy dzieci jak radzić sobie z niebezpieczeństwami nad wodą, na lodowiskach, a także co robić, gdy zgubią się w hipermarkecie- mówi kom. Krzysztof Kuśmierczyk, rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni

Policyjni dydaktycy stworzyli szereg pomocy naukowych. Nauczyciele uczestniczący wzajęciach mogą wspomagać się podręcznikiem i zestawem ćwiczeń. Prowadzącemu pozostawiono jednak dużą dowolność w doborze materiałów dydaktycznych. Każdy uczestnik programu otrzymuje kamizelkę odblaskową. Zdaniem doświadczonych drogowców widoczność na drogach jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym. Umundurowanych funkcjonariuszy dzielących się swoją wiedzą z dziećmi będzie można spotkać przez cały rok szkolny.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko