mobile

Polscy szczypiorniści rok zakończyli triumfem w Gdańsku

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przygotowywała się do kwalifikacji do mistrzostw świata na n.in. Pomorzu. Jednym z etapów tych przygotować był turniej towarzyski 4 Narodów w Gdańsku, rozgrywany na Ergo Arenie. Oprócz biało – czerwonych wzięły w nim udział reprezentacje Bahrjanu, Białorusi i Japonii.

Łukasz Razowski
TAGI
Polscy szczypiorniści rok zakończyli triumfem w Gdańsku

Na ten turniej do reprezentacji Polski przez trenera Piotra Przybeckiego zostali powołani piłkarze gdańskiego Wybrzeża - Adrian Kondratiuk i Mateusz Wróbel. Tym, który niestety nie zagra ani w Gdańsku ani w styczniu w turnieju kwalifikacyjnym w Portugalii jest Kondratiuk.

- Przy obchodzeniu kołowego palec zawinął się w koszulkę i niestety się złamał. Chodzi o rękę prawą, a więc rzucającą. Oznacza to od czterech do sześciu tygodni przerwy - przyznał na stronie klubowej Kondratiuk, środkowy rozgrywający.

Pierwszy mecz turnieju rozegrały reprezentacje Białorusi i Japonii. Szczypiorniści zza Buga wygrali 31:27 (14:11). Natomiast pierwszym rywalem biało – czerwonych był Bahrajn.

- Puchar 4 Narodów traktujemy jako niezwykle istotny etap przygotowań do spotkań eliminacyjnych w Portugalii. Chcemy jak najlepiej wykorzystać zgrupowanie w Gdańsku, wprowadzić kilka nowych nazwisk, zobaczymy jaki będzie tego efekt - mówił Piotr Przybecki, szkoleniowiec reprezentacji Polski przed rozpoczęciem turnieju. - Naszym zadaniem jest przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu gry w obronie, co stworzy nam szansę do kontrataków. Ważna jest też współpraca z bramkarzami, którzy nie raz już pokazali, że są w stanie zatrzymać przeciwnika. Istotne jest dla nas zgranie, szczególnie w sytuacji, kiedy mamy nowego środkowego rozgrywającego.

Polacy swych rywali pokonali 26:18 (12:10). - Wiele aspektów jest do poprawy a szczególnie skuteczność. Obrona w wielu momentach dobrze wyglądała, ale było też sporo nerwowości - komentował na gorąco po meczu trener Przybecki.

Jak by jednak nie było, w finale pomorskiego turnieju wystąpiły reprezentacje Polski i Białorusi. Tym razem poszło zgodnie z planem. Już na początku spotkania biało-czerwoni wypracowali przewagę kilku bramek, a w drugiej połowie kontrolowali przebieg wydarzeń. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem szczypiornistów znad Wisły 26:22 (12:7). Tym samym Polska wygrała cały turniej czterech narodów.

Źródło fotografii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C5%82ka_r%C4%99czna#/media/File:Handball_the_ball.jpg

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko