mobile

Pomaganie przez bieganie czyli Onkobieg 2016

W niedzielę 4 września na terenie Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5 po raz 9. odbędzie się Onkobieg, impreza podczas, której nie tylko można spędzić wolny czas ale jednocześnie pomóc chorym ludziom. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA, a współorganizatorem Fundacja United Way Polska. Rozgrzewkę dla uczestników poprowadzi mistrz olimpijski i ambasador Onkobiegu Paweł Nastula

TAGI
Pomaganie przez bieganie czyli Onkobieg 2016

1350 metrów żeby pomóc

Celem Onkobiegu jest zamanifestowanie poparcia osób chorych na choroby nowotworowe i przybliżenie uczestnikom i społeczeństwu problematyki nowotworowej oraz podstawowych metod profilaktycznych, w szczególności w odniesieniu do mięsaków.

- Uczestnikiem biegu może być każdy, któremu pozwala na to stan zdrowia. Rejestracja uczestników rozpoczyna się w dniu biegu o godzinie 11:30. Dla uczestników przygotowane zostało 1000 pakietów startowych. Jedna pętla dookoła obydwu instytutów wynosi 1350m.  W ciągu 60 minut trasę można pokonać w dowolny sposób i dowolną ilość razy. W naszym biegu nie ma wygranych ani przegranych, nie chodzi tu bowiem o pokonanie rywali. Ideą wydarzenia jest wsparcie i solidarność z osobami chorymi na nowotwory. Na mecie uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal oraz poczęstunek. – powiedział Kamil Dolecki, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA

Bieg rozpocznie się o godzinie 13.30.

Mięsak- nie dajmy się zaskoczyć
Mięsak (sarcoma) - to różnorodna grupa złośliwych tkanek miękkich i kości. Stanowią 1% nowotworów złośliwych u dorosłych, ale aż 20% u dzieci. Są nowotworami lokalizującymi się w blisko 90% w tkankach miękkich, a w 10% w tkance kostnej i chrzęstnej. Nowotwory te objawiają się jako guzowata zmiana uciskająca i uszkadzająca sąsiednie struktury. Każdy guz- szczególnie rosnący szybko- powinien Nas skłonić do pójścia do lekarza. USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny potem biopsja – to etapy diagnostyki.Trzeba to robić szybko, ponieważ chorzy zgłaszają się późno, a lekarze nie myślą o mięsakach na początku badań. Pacjent na operację i wstępne leczenie musi trafić we wczesnym stadium choroby do dobrego referencyjnego ośrodka. Tak leczony mięsak rokuje dużo lepiej – powiedział dr Michał Sutkowski, Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych KLRwP.

Partnerzy ONKOBIEGU 2016

ONKOBIEG 2016 odbywa się dzięki wsparciu finansowemu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Ursynów. Współorganizatorami wydarzenia jest Fundacją United Way Polska.

Honorowy patronat nad Onkobiegiem 2016 objęli Burmistrz Dzielnicy Ursynów Robert Kempa, Dyrektor Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie prof. dr hab. n. med.  Jan Walewski oraz Dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, prof. dr hab. n. med.  Krzysztof Warzocha.

Rekord
W zeszłym roku uczestnicy Onkobiegu wspólnie pokonali 11 421 km, przez to sponsorzy przekazali ponad 60 000 zł. Organizatorzy liczą, że podczas tegorocznej edycji ten rekord zostanie pobity.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.sarcoma.pl/onkobieg/2016/przygotowania/

Andrzej Sitko
Fot. Z ubiegłorocznej edycji ze strony Stowarzyszenia SARCOMA

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda