mobile
REKLAMA

Pomnik przyrody przy ul. Warneńczyka na Odolanach

Rosnąca przy ul. Warneńczyka topola "Odolanka" ma szansę stać się pomnikiem przyrody. Zarząd Dzielnicy Wola zaopiniował pozytywnie wniosek w tej sprawie.

Mariusz Gruza/UD Wola
TAGI
Pomnik przyrody przy ul. Warneńczyka na Odolanach

W marcu br. trzy wspólnoty mieszkaniowe złożyły wniosek do Biura Ochrony Środowiska o nadanie "Odolance" statusu pomnika przyrody. Dzielnica przychyliła się do tego wniosku. - Drzewo spełnia wszystkie warunki, aby uznać je za pomnik przyrody - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. – Musimy dbać nie tylko o nowe nasadzenia, ale również pielęgnować drzewa, które od lat upiększają naszą dzielnicę. Topola „Odolanka” to drzewo wyjątkowe, dlatego powinno mieć status pomnika porzyrody - dodaje.

Słynna "Odolanka" to piękna topola czarna, która rośnie między ul. Warneńczyka a osiedlem Dobra Wola na Odolanach. Drzewo sięga 5 piętra i ma 3 główne, symetrycznie rozłożone pnie, których obwód przekracza 600 cm. "Odolanka" jest jednym z symboli tej części Odolan. W obawie przed wycinką drzewa, okoliczni mieszkańcy złożyli wniosek, o uznanie topoli za pomnik przyrody. Po rozpatrzeniu wniosku, Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy w formie uchwały wyraził pozytywna opinię w tej sprawie.

Ostateczna decyzję podejmie Rada m. st. Warszawy. Oznakowanie i utrzymanie pomnika przyrody pozostaje w zakresie działań Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko