mobile

Ponad 100 osób walczyło o tytuł Mistrza Kręgli

W ubiegłą niedzielę (18 sierpnia br.) zakończył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów bowlingowych w Polsce w cyklu Grand Prix Polski – Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Reaktywowany w ubiegłym roku turniej rozegrano w kultowej, warszawskiej kręgielni Hulakula. Na 16 torach zmierzyło się ponad 100 zawodników, a tytuł Mistrza Warszawy 2019 w bowlingu sportowym zdobył Patryk Preus.

Informacja prasowa
TAGI
Ponad 100 osób walczyło o tytuł Mistrza Kręgli

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w bowlingu sportowym to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej bowlingowy w kraju w cyklu Grand Prix Polski. Pierwsze zawody odbyły się w 2001 r. i były organizowane cyklicznie przez blisko 10 lat. Po rozegraniu turnieju w 2011 r. nastąpiła kilkuletnia pauza, którą w ubiegłym roku przerwała kultowa kręgielnia Hulakula (Warszawa, ul. Jagiellońska 82B). W tym roku do organizacji Mistrzostw przyłączył się Polski Związek Kręglarski, Sekcja Bowlingu Sportowego, dzięki czemu zdobyte przez zawodników punkty będą brane pod uwagę przy kwalifikacji do Kadry Polski.

Ponad 100 zawodników na 16 torach – kto był najlepszy?

Przez dwa sierpniowe weekendy na 16 torach warszawskiej kręgielni rozegrano 17 squadów eliminacyjnych. Finałowa runda została podzielona na trzy kategorie: A – do której zostali przypisani zawodnicy ze średnią powyżej 185 punktów z sezonu 2018/2019 lub wcześniejszych, B – w której znaleźli się gracze ze średnią powyżej 160 punktów z sezonu 2018/2019 lub wcześniejszych oraz kategoria amator. Ostatnia kategoria jest nowością na Mistrzostwach Warszawy. Zakwalifikowało się do niej 23 osoby, a najlepszą okazała się Anna Kierowska, drugie miejsce przypadło Michałowi Burczakowi, a podium zamknął Wojciech Kleban.

W kategorii A na pierwszym miejscu znalazł się Patryk Preus, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Warszawy 2019 w bowlingu sportowym. Zaraz za nim uplasował się Alessandro Silletti, a na trzecim miejscu Joanna Merklejn. W kategorii B największą liczbę punktów zgromadził Zbigniew Kosiec, na drugim miejscu znalazł się Jakub Grądkowski, a podium zamknął Piotr Prokurat.

Zwycięzców wyłoniono także w dodatkowych kategoriach. Najlepszą zawodniczką całego turnieju okazała się Joanna Merklejn, najlepszą warszawianką – Marta Milo, a najlepszym warszawiakiem oraz juniorem – Mikołaj Czarnecki.

Łącznie we wszystkich kategoriach wzięło udział 108 zawodników.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda