mobile

Ponad 98% mieszkańców Ursynowa przeciw zmianie nazw ulic

1050 mieszkańców czterech ulic Ursynowa jest przeciwnych zmianie nazwy ulic, przy których mieszkają. Tylko 20 osób opowiada się za tą zmianą. Z inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, w dniach 20– 24 listopada br. w czterech spółdzielniach mieszkaniowych na terenie Ursynowa mieszkańcy mogli wyrazić swoją opinię.

inf. pras.
TAGI
Ponad 98% mieszkańców Ursynowa  przeciw zmianie nazw ulic

W związku z zarządzeniem zastępczym Wojewody Mazowieckiego z dnia 10 listopada 2017 roku nazwy czterech ursynowskich ulic: Związku Walki Młodych, Wasilkowskiego, Służby Polsce i Kulczyńskiego zostały zmienione. Rada m.st Warszawy zdecydowała o zaskarżeniu do Sądu Administracyjnego zmiany 47 nazw warszawskich ulic dokonanej przez Wojewodę Mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Wśród nich są cztery ulice na terenie dzielnicy Ursynów.

 

Z uwagi na to, że zmiany nazw czterech wymienionych ulic zostały podjęte bez poznania opinii samych mieszkańców, a skutki zmian w największym stopniu dotkną właśnie mieszkańców tych ulic, Urząd Dzielnicy Ursynów podjął kroki w celu umożliwienia mieszkańcom wypowiedzenia się co do zasadności zmian (czy są za zmianami, czy są przeciw zmianom). Ponadto Urząd przygotował informację dla mieszkańców ulic objętych zmianą nazwy, uświadamiającą im konsekwencje wejścia w życie zmiany nazwy ulicy, przy której mieszkają.

 

Zebrane opinie jednoznacznie wskazują, że mieszkańcy są w znakomitej większości przeciwni wprowadzanej zmianie. Podpisane petycje zostaną przekazane do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o zmianę decyzji i uwzględnienie woli przeważającej liczby mieszkańców czterech ursynowskich ulic, która jest jednoznaczna i wskazuje, że ponad 98% osób jest przeciw narzuconej zmianie.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko