Porażka „Dumy Bielan” we własnej hali

W meczu 3. kolejki III ligi mężczyzn w koszykówce Hutnik Warszawa przegrał we własnej hali z AZS Politechnika Warszawska-Wawer 60:68. „Duma Bielan” wciąż pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywkach.

Początek spotkania, rozgrywanego w hali przy ul. Gwiaździstej w Warszawie, był obiecujący dla gospodarzy. Zawodnicy, prowadzeni przez trenera Marcina Olesińskiego, zaskoczyli rywala i po kilku minutach prowadzili już 11:3. „Akademicy”szybko się przebudzili, zniwelowali różnicę punktową i nie pozwolili koszykarzom Hutnika odskoczyć na więcej niż 3 „oczka”. Po celnym rzucie AZS-u, na kilkadziesiąt sekund przez zakończeniem pierwszej kwarty, goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Ostatecznie pierwsza odsłona gry zakończyła się remisem 20:20.

Wczesne minuty drugiej kwarty to praktycznie gra „kosz za kosz”, gdzie żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Później nastąpił gorszy okres gry w wykonaniu koszykarzy Hutnika. Przez kilka minut nie potrafili oddać celnego rzutu, dwukrotnie pudłując w łatwych podkoszowych sytuacjach, dzięki czemu AZS odskoczył na pięć punktów (28:33). Emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy. Najpierw gospodarze, na czterdzieści sekund przez końcem drugiej kwarty, rzutem z pola trzech sekund zniwelowali przewagę do jednego „oczka”, a w kolejnej akcji „Akademicy”podwyższyli prowadzenie do trzech punktów (36:39).

Trzecia kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. Przez dłuższy czas utrzymywała się skromna kilkupunktowa przewaga gości. Dopiero pod koniec tej części gry „Duma Bielan” wyszła na prowadzenie w meczu (50:48). Niemniej to rywale zachowali więcej sił i opanowania. Dzięki celnemu rzutowi oddanemu zza linii 6,25 metrów prawie z końcowej syreną, zespół AZS-u zakończył trzecią odsłonę z przewagą dwóch punktów (52:54).

Pierwsze minuty ostatniej kwarty nie były ciekawym widowiskiem. Oba zespoły notowały wiele strat oraz niecelnych rzutów. Hutnicy przez ponad dwie minuty nie poprawili swojego dorobku punktowego. Później udało im się przerwać strzelecką niemoc, jednak mimo wielu prób rzutowych, nie byli w stanie zbliżyć się do rywala. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania gospodarze przegrywali 60:66 i stało się jasne, że nie wygrają tego pojedynku. Ostatecznie ulegli AZS Politechnika Warszawska-Wawer 60:68, wciąż pozostając bez zwycięstwa w rozgrywkach.

Hutnik Warszawa – AZS Politechnika Warszawska – Wawer 60:68 (20:20, 16:19, 16:15, 8:14)