Porażka KS Metro z liderem rozgrywek

Siatkarze KS Metro Warszawa podejmowali w sobotnie popołudnie lidera II ligi – BAS Białystok. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zawodnicy z Ursynowa chcieli poprawić zajmowała dotychczas szóstą pozycję w lidze. Niestety nie udała im się ta sztuka.

Pierwszy set w grze na przewagi wygrali nieoczekiwanie gospodarze 26:24. W drugiej partii lepsza okazała się drużyna z Podlasia. Kolejna część meczu to ponownie bardzo wyrównana gra co pokazał jej końcowy wynik – 27:25 dla BAS-u Białystok. Czwarta, jak się później okazało ostatnia partia była podobna do drugiego seta. Będący na fali siatkarze lidera ligi zwyciężyli 25:19 i wywieźli z Warszawy po komplet punktów.

KS Metro Warszawa – BAS Białystok 1:3 (26:24, 21:25, 25:27, 19:25).

W 20. kolejce siatkarze z Ursynowa zmierzą się w Olsztynie z miejscowym AZS UWM.