Porażka „Tramwajarzy” w Augustowie

Necko Augustów wygrało z MOS Wola Tramwaje Warszawskie w meczu 18. kolejki siatkarskiej II ligi. Porażka „Tramwajarzy” oddala ich od fazy play-off, choć nie przekreśla jeszcze szans na awans do najlepszej czwórki.

Pojedynek czwartej i piątek drużyny rozgrywek był bardzo ważny dla układu tabeli. Ponadto w składzie gospodarzy występują zawodnicy dobrze znani z warszawskich parkietów: Kacper Żółtański, Jakub Sutryk, Jakub Cholewiński czy Jakub Konieczny.

Spotkanie w Augustowie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Szymona Szlendaka, którzy wygrali pierwszego seta 25:23. O drugiej partii najlepiej jakby siatkarze ze stolicy szybko zapomnieli. Gra „Tramwajarzom” nie kleiła się co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Trzecia partia także padła łupem gospodarzy. W czwartej odsłonie spotkania goście z Warszawy prowadzili kilkoma punktami i gdy wydawało się, że kibice zgromadzeni w hali będą oglądać piątego seta, doszło do niespodziewanego zwrotu akcji. Po jednym z zagrań doszło do wymiany zdań pomiędzy zawodnikiem gospodarzy a siatkarzem MOSu za co obydwaj otrzymali po czerwonej kartce. Sytuacja ta zdekoncentrowała stołeczny klub, który dał się dogonić Necko. W końcowej fazie seta grający „na fali” zawodnicy z Augustowa nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Necko Augustów – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:23)

Składy:

Necko: Kacper Taudul, Mariusz Szlejter, Jakub Cholewiński, Kacper Żółtański, Jakub Krupiński, Dawid Deptuła, Kacper Kędra, Jakub Sutryk, Konrad Buczek, Jakub Konieczny. Nie zagrali: Jan Rudzki, Eryk Murawko.

MOS Wola: Dawid Bulira, Grzegorz Pacholczak, Piotr Skałbania, Jakub Koc, Jaromir Orlicz, Ignacy Skrzydło, Maksymilian Werpachowski, Marcin Wojtulewicz, Paweł Kuliński, Bruno Bukowski, Adam Antoński, Adam Rajchelt. Nie zagrali: Kacper Roszkowski, Szymon Ślązak.

Warszawianie będą chcieli zrehabilitować się za porażkę w Augustowie już 17 lutego, kiedy to rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Rywalem „Tramwajarzy” będzie w Międzyrzecu Podlaskim miejscowa Trójka.