mobile
REKLAMA

Powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów

28. lutego odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów. Podczas zebrania wybrano sześcioosobowy zarząd Klubu.

Urząd Dzielnicy Ursynów
TAGI
Powstał Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów

Działania wokół utworzenia Klubu rozpoczęły się z końcem 2016 roku, a pierwsze spotkania informacyjne odbyły się już w styczniu 2017 r. Inicjatorami założenia Klubu są Jacek Okraszewski i Tomasz Mazur, którzy od lat są Honorowymi Krwiodawcami. Po trzech spotkaniach na liście członkowskiej było już ponad 50 osób.
Na zebraniu obecni byli Burmistrzowie Dzielnicy Ursynów – Robert Kempa i Łukasz Ciołko, którzy popierają inicjatywę mieszkańców i oferują wsparcie organizacyjne. Dla członków Klubu dostępna będzie sala do regularnych spotkań, a także pomoc w przeprowadzaniu akcji krwiodawstwa. Burmistrz Robert Kempa wspomniał także o 40-leciu Ursynowa i chęci zorganizowania z tej okazji zbiórki „40 litrów na 40-lecie Ursynowa”.
Spotkanie założycielskie poprowadził Włodzimierz Warwas – Prezes Oddziału Rejonowego PCK Warszawa-Południe. Szczegółowo omówił zasady działalności Klubu, a także zobowiązania jego członków. Zachęcał do integracji oraz aktywnej promocji oddawania krwi. Podkreślił, że członkiem Klubu nie są tylko osoby oddające krew, ale także te, które chciałyby wesprzeć jego działalność.
Klub powstał we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Kontakt i informacje dot. działalności Klubu dostępne są na stronie: http://www.ukk.waw.pl oraz na facebooku: http://www.facebook.com/ursynowska.kropla.krwi/?fref=ts
Patronem medialnym Klubu jest Haloursynow.pl
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko