mobile

Powstaną 3 nowe przedszkola na Bielanach w technologii modułowej

Urząd Dzielnicy Bielany ogłasza przetargi na realizację 3 przedszkoli. Będą to pierwsze placówki oświatowe w Warszawie całkowicie zrealizowane w technologii modułowej, która znacząco skraca termin prac budowlanych.

Informacja prasowa
Powstaną 3 nowe przedszkola na Bielanach w technologii modułowej

Inwestycje zlokalizowane będą przy ulicach: Przy Agorze, Conrada i Marii Dąbrowskiej. Przedszkola zbudowane zostaną w technologii modułowej w konstrukcji stalowej i zastąpią istniejące w tych lokalizacjach przedszkola wybudowane w latach 70 w technologii drewnianej – tzw. „Ciechanowskie”.

- Zdecydowaliśmy się na zastosowanie nowej na naszym rynku technologii modułowej, aby maksymalnie skrócić czas realizacji inwestycji, jak i samych prac budowlanych na terenie przedszkoli. To wszystko z myślą o naszych najmłodszych mieszkańcach, którzy uczęszczają do tych placówek. Chcemy zminimalizować ewentualne niedogodności także dla ich rodziców i pracowników – mówi Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Nie należy mylić systemu modułowego ze znanym do tej pory w Polsce i słabszym jakościowo systemem kontenerowym. System modułowy jest nowy na naszym rynku, ale już sprawdzony na zachodzie i północy Europy. W tym systemie z powodzeniem budowane są m.in. biura, hotele, szpitale i obiekty edukacyjne. Na popularność tej technologii mają wpływ: krótki czas realizacji, mała uciążliwość w miejscu montażu, gdyż na miejsce dostarczane są gotowe moduły. Istotnym elementem jest także wysoka jakość budynku, który powstaje w kontrolowanych warunkach produkcyjnych.

– W nowych przedszkolach nie tylko będą lepsze warunki, ale przybędzie również ok. 200 dodatkowych miejsc dla najmłodszych. Ponad to zostaną także kompleksowo zmodernizowane place zabaw w tych placówkach – dodaje Burmistrz Mencina.

Wykonawcy mają 2 tygodnie na składanie ofert. Łączny szacowany koszt wszystkich trzech inwestycji wynosi około 31 milionów złotych.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko