mobile

Powstaną ławki dla karmiących mam

Na wybranych placach zabaw pojawią się nowoczesne ławki dla karmiących mam. Sześć funkcjonalnych i zapewniających intymność w przestrzeni publicznej ławek zamontowanych zostanie jeszcze przed wakacjami. Projekt realizuje ZGN Wola.

Informacja prasowa
Powstaną ławki dla karmiących mam

Drewniane ławki zaprojektowane zostaną w taki sposób, by można było wygodnie nakarmić, przewinąć, przebrać dziecko podczas pobytu na placu zabaw czy spacerze. Każda z nich będzie miała zadaszenie chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem, wygodne siedzisko z oparciem oraz miejsce do przewijania. Całość będzie osłonięta po bokach. Elementem uzupełniającym, dodającym lekkości i wpisującym się w pejzaż placu zabaw będzie ścianka z otworami wykonana z płyty HDPE, która jest odporna na działania atmosferyczne. Nowe ławki będą kosztowały ok. 60 tys. zł.

Choć ławka przystosowana jest przede wszystkim do potrzeb karmiących mam, to każdy, kto będzie w jej okolicy, będzie mógł na niej przysiąść, by odpocząć, zrelaksować się z dzieckiem na  powietrzu.

Sam jestem ojcem dwojga małych dzieci i widziałem brak takich ławek w przestrzeni publicznej na Woli. Wierzę, że nasza inicjatywa zostanie ciepło przyjęta przez mieszkańców oraz sprawi, że wypoczywanie z dzieckiem w plenerze stanie się przyjemniejsze – mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Ławki przy placach zabaw pojawią się jeszcze przed wakacjami. – Możemy ten projekt potraktować jako pilotaż. Wkrótce zamontowanych zostanie sześć ławek m.in. na Kole, Młynowie i Mirowie. Jeżeli ten pomysł przypadnie do gustu mamom, to jestem przekonany, że tego typu ławek będzie więcej – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko