mobile

Powstańcy warszawscy planują swój dom

Przy ul. Hrubieszowskiej, w budynku dawnej wolskiej fabryczki, powstanie dom wsparcia dla powstańców warszawskich. Ruszyły konsultacje społeczne na temat zaplanowania tej placówki i roli, jaką miałaby spełniać.

inf. pras.
TAGI
Powstańcy warszawscy planują swój dom

Podczas spotkań z powstańcami warszawskimi stołeczny ratusz chciał poznać opinie kombatantów o tym projekcie. Dlatego pytania były dość szczegółowe – np. jak państwo lubicie spędzać czas, jakie usługi powinny być dostępne, jak często przychodzilibyście w to miejsce? Czy powinna być tam biblioteka, pokój do odpoczynku, ogród, czy powinny być tam serwowane posiłki lub prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, usługi opiekuńcze? Jaki powinien być jego wystój?

Powstańcy podczas konsultacji zwracali uwagę, że najbardziej zależy im na tym, aby było to miejsce do wspólnych spotkań, aby mogli tam zobaczyć się z kolegami i koleżankami. Niekoniecznie muszą to być spotkania wspomnieniowe, ale takie po prostu dotyczące życia i codziennych tematów czy problemów. Aby na miejscu można było posłuchać piosenek czy wspólnie pośpiewać np. przebojów Jana Kiepury.

W początkowej fazie projektu uwagi i propozycje zgłaszane przez powstańców są bardzo cenne. Architekci muszą tak zaplanować wnętrze budynku, aby mogły się w nim pomieścić postulowane aktywności czy usługi. Budynek musi być też dostępny dla osób, które mają trudności w poruszaniu się.

To dopiero początek konsultacji o tym jak zaplanować dom przy Hrubieszowskiej. Kolejne opinie powstańców będą zbierane za pomocą ankiet indywidualnych.

Swoimi pomysłami dotyczącymi zaplanowania Hrubieszowskiej mogą także podzielić się warszawiacy, a zwłaszcza przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, rodziny seniorów i powstańców, podczas spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 27 marca lub w przesłanej korespondencji mailowej do 25 marca.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda