mobile
REKLAMA

Powstanie falenicka Kulturoteka!

Nowoczesna kulturoteka powstanie w wawerskiej Falenicy na rogu ul. Patriotów i Walcowniczej.

Informacja Prasowa
TAGI
Powstanie falenicka Kulturoteka!

Przeniosą się do niej falenickie filie Wawerskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. Planowane jest także zlokalizowanie w budynku Miejsca Aktywności Lokalnej dla mieszkańców. Kulturoteka będzie się wpisywać w miejską koncepcję zagospodarowania centrum Falenicy. Podpisanie umowy przez władze dzielnicy Wawer z wykonawcą na budowę i zaprojektowanie obiektu zaplanowane jest na miejscu inwestycji 28 marca o godz. 14.00.

W budynku kulturoteki znajdą się m.in.: biblioteka, sala multimedialna, kawiarenka, czytelnia, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Teren wokół budynku zostanie tak zagospodarowany, żeby zapewnić lokalnej społeczności możliwość aktywnego wypoczynku. Powstanie m.in. skate park, ścianka wspinaczkowa, a w pobliżu park sensoryczny. Na sztucznej skarpie pojawi się letnia czytelnia i widownia plenerowa dla sceny, która dzięki mobilnym ścianom, będzie zarówno sceną wewnętrzna jak i zewnętrzną. Cały teren będzie oświetlony i monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury.

Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku terenu i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do aktywności kulturalnych. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie 2018 r.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko