mobile

Pracownicy komunikacji miejskiej uczcili pamięć kolegów

Pracownicy komunikacji miejskiej uczcili pamięć o zmarłych kolegach, zasłużonych dla rozwoju transportu publicznego w Warszawie. W spacerze po Starych Powązkach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego oraz przewoźników.

ZTM Warszawa
Pracownicy komunikacji miejskiej uczcili pamięć kolegów

Wśród wielu wybitnych osób, pochowanych na Starych Powązkach nie brakuje ludzi, związanych z warszawską komunikacją. To ludzie zasłużeni nie tylko dla transportu publicznego, ale także dla rozwoju stolicy, którzy chlubnie zapisali się w jej historii.

Na Powązkach pochowani zostali ludzie z różnych epok, pełniący najrozmaitsze funkcje: m.in. Konstanty Okóń, który w XIX wieku wprowadził do Warszawy nowoczesne omnibusy, Maurycy Spokorny, ostatni dyrektor tramwajów konnych i jednocześnie pierwszy dyrektor tramwajów elektrycznych, Aleksander Wist, współtwórca prototypu autobusu przegubowego czy Zbigniew Stanisław Lilpop, inicjator rozbudowy sieci tramwajowej w stolicy.

Spacery, podczas których oddajemy hołd osobom zmarłym, zasłużonym dla komunikacji, stały się już tradycją wśród osób związanych z Warszawskim Transportem Publicznym. W tym roku, obok reprezentujących Zarząd Transportu Miejskiego: Dyrektora Wiesława Witka i Haliny Rakowskiej Kierownik Działu Funduszy Europejskich i Marketingu wzięli udział przedstawiciele przewoźników: Miejskich Zakładów Autobusowych, Metra Warszawskiego, Szybkiej Kolei Miejskiej, Tramwajów Warszawskich, Mobilisu i Arrivy. Na nagrobkach osób zasłużonych dla komunikacji miejskiej, oprócz zniczy, pojawiły się również wieńce.

Niezmiennie, jak w przypadku pozostałych spacerów, przewodnikiem w spacerze po warszawskiej nekropolii był redaktor Marek Moczulski, pasjonat historii komunikacji oraz autor i współautor wielu historycznych publikacji komunikacyjnych.

 

Źródło: teksy, zdjęcia - ZTM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda