mobile

Prawie 4 mln zł unijnego wsparcia na e-usługi w szpitalu na Inflanckiej

Rejestracja na wizytę u lekarza, elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej czy też wyników badań diagnostycznych to tylko niektóre z usług, jakie zostaną wdrożone w warszawskim Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA” dzięki unijnemu wsparciu.

TAGI
Prawie 4 mln zł unijnego wsparcia na e-usługi w szpitalu na Inflanckiej

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu blisko 4 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020 na realizację projektu dotyczącego e-zdrowia. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz dyrektor szpitala Krzysztof Jerzy Romanowski.

– Informatyzacja placówek zdrowia to nie tylko skomplikowany, ale przede wszystkim bardzo kosztowny proces. Dlatego bardzo się cieszę, że możemy ze środków unijnych wesprzeć tego typu inwestycje – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Szpitale coraz chętniej inwestują w e-usługi. Powód jest prosty – rozwiązania informatyczne poprawiają jakość i efektywność obsługi medycznej. Dostęp do nowych technologii ułatwia pacjentom kontakt z placówką oraz zapewni lepszą komunikację z lekarzami. Inwestycje tego typu są jednak bardzo kosztowne, dlatego dużym wsparciem są środki unijne. To właśnie dzięki nim w Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” w Warszawie zajdą zmiany i już od drugiej połowy 2017 roku pacjenci i personel medyczny skorzystają z szerokiego zakresu e-usług.  

– Łatwiejszy dostęp do dokumentacji czy też świadczeń medycznych to ważna sprawa, zwłaszcza dla przyszłych mam. Wprowadzenie e-usług umożliwi bowiem nie tylko szybkie umawianie wizyt lekarskich, ale też skuteczniejszą diagnostykę – dodała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.  

W sumie udostępnionych zostanie tego typu 15 usług. Możliwa będzie m.in.: rejestracja on-line na wizytę u lekarza, elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej i wyników badań diagnostycznych. Nowe rozwiązania będą także skierowane do przyszłych rodziców uczestniczących w zajęciach szkoły rodzenia. Z efektów projektu skorzystają nie tylko pacjenci szpitala i personel, ale także partnerzy projektu, np. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu, SP ZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce, „GĄS-MED” Spółka z o.o. oraz Praktyka Lekarska im. prof. Tadeusza Gałamona w Nieporęcie. Partnerzy projektu będą mogli samodzielnie dokonywać e-rejestracji pacjenta do szpitala „Inflancka” np. do poradni specjalistycznej, na badania diagnostyczne czy badania obrazkowe.

– Realizacja tego projektu pozwoli nam zapewnić naszym pacjentkom taki standard usług, jaki w tej chwili gwarantują prywatne kliniki. Pacjentki zyskają dostęp do m.in. swojej dokumentacji medycznej czy wyników badań online. To jest zdecydowanie spore ułatwianie –  podkreślił dyrektor szpitala Krzysztof Romanowski.

W ramach projektu przewidywany jest zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania. Rozbudowany zostanie system Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Dodatkowo w szpitalu powstanie system do zarządzania i archiwizowania cyfrowej dokumentacji obrazkowej. Poza tym zaplanowano uruchomienie aplikacji mobilnych dla pacjentów szpitala, personelu i partnerów projektu. W ten sposób dostęp do e-usług możliwy będzie w dowolnym czasie i miejscu. Osoby zainteresowane nowinkami z życia szpitala i bieżącymi informacjami będą mogły korzystać z e-Portalu wiedzy i e-Informatora.
 
Tytuł projektu: e-Zdrowie „INFLANCKA” - wdrożenie rozwiązań informatycznych mających na celu udostępnienie przyjaznych pacjentowi usług online z zakresu e-zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym „INFLANCKA”
Beneficjent: Szpital Specjalistyczny „INFLANCKA” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej” w Warszawie Samodzielny Publiczny
Zakład Opieki Zdrowotnej
Całkowita wartość projektu: 4 980 430,80 zł
Kwota dofinansowania: 3 983 360,64 zł
Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda