mobile

Premiera książki dla przedszkolaków „Moje miasto Warszawa”

W środę, 18 października odbyła się premiera książki dla przedszkolaków pt.: „Moje miasto Warszawa”. Celem publikacji jest edukacja poprzez zabawę i odkrywanie różnych miejsc w stolicy oraz budowania z nią więzi od najmłodszych lat.

inf. pras.
Premiera książki dla przedszkolaków „Moje miasto Warszawa”

- W tym roku po raz pierwszy do rąk ponad 20 tysięcy dzieci, rozpoczynających edukację w miejskich przedszkolach, trafi książka „Moje miasto Warszawa”. Zachęcam do wspólnej lektury rodziców i dzieci. To również świetna inspiracja do rodzinnego poznawania naszego miasta - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Książka promuje idee wspólnego spędzania czasu wolnego w Warszawie i czytania rodziców z dziećmi.

Publikacja „Moje miasto Warszawa” jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książkę co roku otrzymywać będą dzieci, które pierwszy raz idą do miejskiego przedszkola.

Publikacja zawiera wiersze autorstwa Pawła Beręsewicza oraz ilustracje Moniki Pollak.  Jest to zbiór 17 krótkich wierszy o różnych miejscach stolicy – m.in.: o Trakcie Królewskim, Wiśle, Centrum Nauki Kopernik, pomniku Małego Powstańca jak i o Stacji Filtrów MPWiK, Schronisku na Paluchu, metrze i tramwajach. Każdy wiersz wzbogacony jest ilustracją, na której oprócz bohaterów książki jest warszawska syrenka w różnych odsłonach. Wzbogacona jest o dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepowrońskiej oraz Joanny Olech. Do publikacji dołączony jest audiobook. Wydawcą jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Coraz więcej miejsc w przedszkolach

Od 2007 r. miasto zbudowało 33 przedszkola, a około 200 placówek zostało zmodernizowanych lub wyremontowanych. Na ten cel wydano ponad 700 mln zł. Co roku na utrzymanie publicznych i niepublicznych przedszkoli Warszawa przeznacza około 700 mln zł. Od września działa 5 nowych przedszkoli: przy ul. Kunieckiej (Targówek), przy ul. Skarbka z Gór (Białołęka), ul. Wojciechowskiego (Ursus) będące filią już istniejącego, przy ul. Hlonda (Wilanów), ul. Rydygiera (Żoliborz). W trakcie roku szkolnego 2017/2018 do użytku zostaną oddane 3 placówki na Białołęce (przy ul. Ceramicznej, ul. Głębockiej i ul. Myśliborskiej). Dzięki inwestycjom i zmianom organizacyjnym w tym roku szkolnym, od września w Warszawie jest o 5000 miejsc więcej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Do 2020 roku miasto wybuduje kolejne 24 przedszkola i 14 szkół. W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w roku szkolnym 2017/2018 z opieki korzysta 56,7 tys. dzieci, w tym 14 tys. trzylatków.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko