mobile

Premiera spektaklu „Milczenie” Teatru Komedia

„Milczenie” to sztuka Teatru Komedia, która swoją uroczysta premierę miała  na scenie Domu Kultury Kadr w piątkowy wieczór. Spektakl okazał się niesamowicie poruszającym dramatem, bardzo potrzebnym w obecnych czasach.

 

Katarzyna Bastrzyk/ Fot. Teat Komedia
Premiera spektaklu „Milczenie” Teatru Komedia

 

Sztuka opowiada  o rodzinie, z pozoru normalnej, w której panuje przemoc. Nikt  poza nimi samymi  nie ma o tym pojęcia. Rodzina  skrupulatnie to ukrywa, ze strachu. 

Spektakl otwiera oczy aby reagować na przemoc, aby pomagać jej zapobiec. Niestety w wielu przypadkach to jest niemożliwe, ponieważ wszyscy milczą. Sztuka ta jest apelem aby rodziny, osoby, przyjaciele, którzy wiedza, ze coś się gdzieś dzieje lub sami w tym tkwią, przerwali tytułowe milczenie. Bo milczenie niesie za sobą wiele skutków, nie tylko fizycznych, ale i psychicznych. Osoby w tym tkwiące mają ogromne problemy, o których nie mówią, same z tym żyją, co wpływa na nich jeszcze gorzej. 

W roli ojca rodziny zjawiskową rolę zagrał Jacek Kopczyński. Brawurowo pokazał świat i myślenie osoby znęcającej się nad innymi, osoby po prostu chorej. Niezwykle monologi czy wtrącenia, sinusoida zachowań i jego rozmowy ze swoją rodziną zwracają uwagę na format talentu aktora. 

W pozostałych rolach równie nie do zastąpienia artystki- Małgorzata Sadowska w roli przerażonej, poddanej matki, Anna Mrozowska i Paulina Komeda jako córki żyjące z wielkim piętnem wyrządzanym przez ojca. Oprócz nich na scenie można było jeszcze zobaczyć Katarzynę Trzcińską, oraz Sebastiana Cybulskiego. Wszyscy znakomici. 

Bardzo polecam wybrać się, jeśli chcecie doświadczyć czegoś poruszającego, wywołującego ciarki i wzruszenie. 

Szczegóły i daty spektaklu  dostępne na stronie Teatru Komedia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda