mobile
REKLAMA

Prezydent stolicy oraz Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów z odznaką Pułku AK Baszta „Amicitiae Fidelium”

Uroczystość odbyła się w Uczelni Łazarskiego, gdzie powstańcy z Pułku AK Baszta Tadeusz Kostarski oraz Lucyna Nahorska wspólnie z burmistrzem dzielnicy Mokotów Rafałem Miastowskim wręczyli odznaczenia prezydentowi m.st. Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu oraz dyrektorowi ZGN Mokotow Waldemarowi Albińskiemu.

Redakcja
TAGI Mokotów
Prezydent stolicy oraz Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dla Dzielnicy Mokotów  z odznaką Pułku AK Baszta „Amicitiae Fidelium”

Odznaka honorowa dla prezydenta została wręczona w podziękowaniu za kontynuację dobrej tradycji patronowania obchodom Powstania Warszawskiego oraz za promowanie postawy szacunku dla żyjących Powstańców Warszawskich. Ponadto rozwijane są przez m.st. Warszawa różnorodne formy pomocy dla środowiska powstańców warszawskich – w myśl zasady – oddajemy hołd poległym, ale pamiętamy też o żyjących uczestnikach Powstania Warszawskiego.

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, jako jednostka samorządu mokotowskiego, pomaga w utrzymywaniu porządku i czystości wokół miejsc upamiętniających Powstanie Warszawskie na Mokotowie, a także udziela pomocy administracyjno-technicznej kombatantom zamieszkałych w lokalach m.st. Warszawy.

W siedzibie Uczelni Łazarskiego, znajduje się Izba Pamięci Pułku AK Baszta i Walk Powstańczych Oddziałów Armii Krajowej na Mokotowie. Na ścianach w tej części Izby został namalowany mural o tematyce powstańczej, także studenci i studentki mają okazję zapoznania się z historią i ciekawostkami związanymi z tematyka powstańczą.

Samorząd mokotowski od lat współpracuje i wspiera Stowarzyszenie Pułku AK Baszta i także wśród obecnych władz Mokotowa są osoby, które otrzymały wcześniej odznaczenie „Amicitiae Fidelium”. Należy do nich m.in. burmistrz Rafał Miastowski oraz jego zastępca Krzysztof Skolimowski.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda