mobile

Prezydent Warszawy apeluje o przesunięcie egzaminów

Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę organizacji roku szkolnego 2019/2020 poprzez przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

inf.prasowa
Prezydent Warszawy apeluje o przesunięcie egzaminów

W warunkach stanu epidemii w Polsce przeprowadzenie egzaminów stwarzałoby poważne zagrożenie dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa. Środki ostrożności, w przypadku dużych skupisk zdających, byłyby trudne do zachowania, a co więcej, ta nadzwyczajna sytuacja dodatkowo wzmogłaby stres egzaminacyjny uczniów, co mogłoby skutkować gorszymi wynikami egzaminów – napisał prezydent Trzaskowski w piśmie do premiera rządu.

Prezydent Warszawy zauważył, że atmosfera lęku o zdrowie rodziny, konieczność przebywania w domach i ograniczony kontakt z rówieśnikami negatywnie wpływają na kondycję psychofizyczną dzieci i młodzieży.

Apeluję o przesunięcie terminów egzaminów zewnętrznych oraz zmianę kalendarza roku szkolnego 2019/2020 tak, aby można było rzetelnie zrealizować podstawy programowe i spokojnie przygotować się do egzaminów – napisał prezydent m.st. Warszawy. – Decyzja w tej sprawie uspokoiłaby uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół – dodał.

W Warszawie do egzaminów powinno przystąpić prawie 15 tysięcy uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz ponad 16 tysięcy maturzystów.

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda