Projekt Warszawa wygrywa Memoriał Arkadiusza Gołasia

Doskonale zakończyli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi siatkarze Projektu Warszawa. W ostatnim turnieju przed startem rozgrywek ligowych podopieczni trenera Piotra Grabana wygrali XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

W półfinale zawodów rozgrywanych w Zalasewie warszawianie zmierzyli się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Warszawianie rozegrali bardzo dobre spotkanie. Po pewnych wygranych stołecznego zespołu w dwóch pierwszych setach, trzecia odsłona należała do wicemistrzów Polski. To jednak było wszystko na co pozwolili kędzierzynianom zawodnicy Projektu. W czwartej odsłonie meczu ponownie triumfowała ekipa z Warszawy zapewniając sobie awans do finału zawodów. W drugim półfinale PGE GiEK Skra Bełchatów uległa Berlin Recycling Volleys 1:3.

W wielkim finale stołeczni zagrali jeszcze lepiej. Zawodnicy Piotra Grabana zdominowali pierwszego seta. W jego połowie Projekt prowadził już 17:11 i pewnie zakończył tą część meczu na swoją korzyść. Drugi set był najbardziej wyrównaną odsłoną spotkania. Partia ta zakończyła się wygraną warszawian dopiero po grze na przewagi. Trzecia odsłona meczu wyglądała podobnie do pierwszej. Klub ze stolicy nie miał problemów z pokonaniem rywala. Projekt Warszawa wygrał XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Wyniki Memoriału Arkadiusza Gołasia:

Półfinały

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:18, 23:25)

PGE GiEK Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 23:25)

Mecz o III miejsce

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (27:25, 25:23, 20:25, 25:23)

Mecz o I miejsce

Projekt Warszawa – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:20, 27:25, 25:18)

Klasyfikacja końcowa zawodów

1. Projekt Warszawa

2. Berlin Recycling Volleys

3. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

4. PGE GiEK Skra Bełchatów

Warszawianie pierwszy mecz sezonu 2023/2024 rozegrają w niedzielę, 22 października. Rywalem Projektu w Rzeszowie będzie Asseco Resovia.