mobile

Przed nami siatkarskie derby stolicy

Już jutro o godz. 18:00 zapowiada się niezwykłe widowisko. W rozgrywkach II ligi mężczyzn rozegrane zostaną derby Warszawy. W hali przy ul. Niegocińskiej Legia zmierzy się z drużyną MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Marcin Kalicki
Przed nami siatkarskie derby stolicy

Faworytem spotkania będą gospodarze. „Wojskowi” nie tylko są liderem rozgrywek, ale nie przegrali w tym sezonie żadnego spotkania. Tą niecodzienną passę chcą podtrzymać również w sobotę. – Mecz z MOS-em będzie dla nas kolejnym spotkaniem, które chcemy wygrać. Czujemy się mocni i chcemy podtrzymać passę zwycięstw. Gramy u siebie, więc zdecydowanie będzie się nam lepiej grało niż na specyficznej hali na Rogalińskiej, gdzie w pierwszym meczu mecz był na „noże”. Dla mnie będzie to okazja do spotkania znajomych, a przede wszystkim trenera Wójcika, który tak naprawdę był moim pierwszym trenerem, jednakże podejdę do meczu z MOS-em jak zawsze bez sentymentów. Będę chciał wygrać i dopisać trzy punkty do ligowej tabeli – mówi Arkadiusz Żakieta, atakujący Legii.

Wygrać spotkanie chcą także goście. Dla zawodników z Woli będzie to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o pierwszą czwórkę w sezonie zasadniczym, która będzie walczyła w kolejnych meczach o awans do I ligi. – Musimy zagrać odważnie i w pewnych momentach zaryzykować. Jak nam to wyjdzie to jesteśmy wtedy w stanie nawiązać walkę. Gramy z faworytem do awansu, ale przed meczem zawsze wynik jest otwarty, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Krzysztof Wójcik, trener drużyny MOS Wola Tramwaje Warszawskie. – Na pewno będziemy walczyć o każdy punkt, bo zależy nam na grze w play-offach. Można się spodziewać naprawdę ciekawego widowiska – dodał Dawid Bulira, libero wolskiego klubu.

Mecz Legia Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie zostanie rozegrany w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2. Początek spotkania w sobotę, 23 stycznia o godz. 18:00.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda