mobile

Przegląd taboru SKM i metra

Kontynuacja zbierania uwag odnośnie wyposażenia i aranżacji wnętrz pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. 22 sierpnia pasażerowie będą oni mogli wyrazić swoje opinie na temat pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i metra.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Przegląd taboru SKM i metra

Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji to jedna z rekomendacji przyjętych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego.

Spotkanie rozpocznie się 22 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska, gdzie zostaną podstawione pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Następnie będzie można przejechać jednym z nich na stację Warszawa Stadion. Tam, po przejściu na stację metra Stadion Narodowy, w godzinach 13.15-14.30, będzie możliwość omówienia aranżacji i wyposażenia pociągu metra (Inspiro).

Do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej, a w szczególności reprezentantów różnych organizacji zajmujących się pomocą i problemami osób o ograniczonej mobilności i percepcji. W bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru będzie można omówić swoje wątpliwości, uzyskać wyjaśnienia odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz wnieść uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej udostępnionego taboru.

Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, ZTM opracuje raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje, zawierający również zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a w szczególności komfortu podróży.

Bezpośredni dojazd do stacji Warszawa Gdańska zapewniają:

  • od strony ul. Z. Słomińskiego - linie tramwajowe 1 i 28 oraz linia autobusowa 500;
  • od strony ul. A. Mickiewicza - linie tramwajowe 6 i 15 oraz linie autobusowe 116, 157 i 518;
  • od strony ul. L. Rydygiera - linia autobusowa 221;
  • linia metra M1.

We wszystkich przypadkach, w celu dotarcia na peron stacji Warszawa Gdańska niezbędne będzie skorzystanie z wind zapewniających transport z przystanków autobusowych i tramwajowych, peronu stacji metra oraz na peron stacyjny.

W przypadku potrzeby zapewnienia dodatkowej pomocy w przemieszczeniu się z któregoś z przystanków zlokalizowanych przy stacji Warszawa Gdańska na peron z pociągiem SKM, prosimy o przekazanie tej informacji na adres radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22-459-41-75 do 20 sierpnia 2018 r. Istnieje również możliwość zapewnienia tłumacza polskiego języka migowego, po zgłoszeniu takiej potrzeby w terminie do 17 sierpnia 2018 r.

Źródło: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda