mobile

Przybij piątkę nad Wisłą!

Powstała kampania „Przybij piątkę nad Wisłą” jest częścią animacji „Czysta Wisła”. W jej ramach miasto proponuje bezpłatne rejsy po rzece, naukę wyplatania wiklinowych koszy oraz wspólne spotkania na dzikich brzegach. Akcja ma uczyć odpowiedzialności podczas zabawy oraz poszanowania przyrody.

Sylwia Fiutkowska/fot. anaiaonak
Przybij piątkę nad Wisłą!

„Czysta Wisła” to jedno z haseł siedmiu projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Akcja swoim zasięgiem obejmuje Bielany, Pragę-Południe, Pragę-Północ, Śródmieście, Wawer i Żoliborz.

Jej główne zasady to:

  1. Samo się nie wyrzuci
  2. Zwierzaki to Ty szanuj
  3. Przyroda – rzecz święta
  4. Ogień tylko w miejscach dozwolonych
  5. Alkohol tylko w rozsądnych dawkach

Kampania ma wzbudzić u warszawiaków poczucie odpowiedzialności za wspólną przestrzeń Wisły, zwłaszcza w aspekcie zachowania porządku. W jej ramach organizowane są bezpłatne rejsy edukacyjne po Wiśle, spotkania z influencerami czy pikniki na plażach.

Wycieczki organizowane są codziennie z Przystani Wodnej Aquatica. Podczas trwającego godzinę rejsu możecie poznać ciekawostki o historii rzeki. 

Służba Brzegowa dba o fragmenty wybrzeża wiślanego, przy ścieżkach oraz wyplata kosze na śmieci z wikliny. Mieszkańcy mogą także poznać podstawy rzemiosła przy okazji cyklu pikników „Szałas i hałas”. Od sierpnia do września całodniowo organizowane będą warsztaty wikliniarskie. Najmłodsi nauczą się grać na bębnach, a nieco starsi wybudują wspólny szałas. Na zakończenie akcji przewidziano koncert i muzyczno-taneczne jam session.
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda