mobile

PSP 11 Kędzierzyn-Koźle zwycięzcą turnieju Wola-Cup

Trzy dni zmagań, czterdzieści osiem pojedynków, mnóstwo znakomitych akcji - to wszystko czekało na kibiców podczas 33. Międzynarodowego Turnieju Wola-Cup w kategorii U-13 organizowanego przez UMKS MOS Wola Warszawa i MOS Nr 6.

Marcin Kalicki
PSP 11 Kędzierzyn-Koźle zwycięzcą turnieju Wola-Cup

Trzeci dzień przyniósł szczegółowe rozstrzygnięcia. Ostatecznie zawody rozgrywane w hali sportowej "Koło" przy ul. Obozowej 60 wygrała drużyna PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, która w finale pokonała austriacki Hot Volleys Wien. Na trzeciej pozycji uplasowała się ekipa MKS Bzura Ozorków.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

2. Hot Volleys Wien

3. MKS Bzura Ozorków

4. KS Wifama Łódź

5. UMKS MOS Wola I Warszawa

6. Berliner TSC

7. Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza

8. VC Dresden

9. SMS Sparta AGH Kraków

10. UKS Piast Krotoszyn

11. UKS Koszałek Opałek Węgorzewo

12. UKS Piątka Wołomin

13. UKS Trójka Kobyłka

14. Exact Systems M-Volej Norwid Częstochowa

15. UMKS MOS Wola II Warszawa

16. UMKS Gwardia Legionowo

Poza pucharami i medalami dla najlepszych drużyn przyznano także wyróżnienia indywidualne zawodnikom poszczególnych drużyn. W ekipie UMKS MOS Wola I Warszawa tytuł MVP zdobył Hubert Skulimowski, zaś w drugiej drużynie UMKS MOS Wola - Bartosz Dąbrowski.

- Za nami 33 edycja turnieju. Po raz kolejny święto młodzieżowej siatkówki ściągnęło do stolicy czołowe drużyny krajowe i zespoły zagraniczne z Austrii i Niemiec. W obydwu turniejach, dwa tygodnie wcześniej grali młodzicy, mogliśmy oglądać wiele zaciętych i emocjonujących pojedynków, stojących na wysokim poziomie. Pokazało się też kilku nowych, perspektywicznych młodych siatkarzy o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Widzieliśmy radość ze zwycięstw, ale też łzy i sportową złość. To normalne, chłopcy w tym wieku są bardzo naturalni w swoich zachowaniach, wyraziście ukazują swoje emocje. Obydwa turnieje, to prawdziwy maraton siatkarski. W 6 dni rozegrano 108 spotkań. Przy organizacji imprezy uczestniczyło blisko 100 osób: trenerzy, młodzież, rodzice, sędziowie MWZPS, pracownicy MOS i wolontariusze. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy, nie na darmo uznawanej za jeden z najlepszych turniejów młodzieżowej siatkówki w Europie - powiedział Paweł Wasilewski, dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Nr 6 Warszawa-Wola.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda