mobile

PSYjaciele – warszawiacy zwierzakom

Trwa zimowa akcja wspierania schronisk i fundacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt. Wolontariusze grupy PSYjaciele zachęcają do przekazywania organizacjom produktów pierwszej potrzeby. Zainteresowani pomocą mogą też dołączyć do okazjonalnych spacerów z psami.

 

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
PSYjaciele – warszawiacy zwierzakom

Wraz z mroźnymi miesiącami placówki opiekujące się czworonożnymi pupilami stoją przed wyzwaniem zwiększonych potrzeb. Dodatkowe koce, ręczniki czy podwojona ilość karmy to jedne z najbardziej niezbędnych rzeczy dla psów i kotów, które czekają na kochający dom. Przez najbliższe dwa miesiące mieszkańcy mogą przekazywać podarunki w urzędach 13 dzielnic i wielu stołecznych biurach. Pierwsza partia zbiórki rzeczy trafi do zwierzaków jeszcze przed świętami.

Potrzebne są:

  • koce i posłania, stare kołdry, ręczniki i pledy, pościel, szare gazety;
  • zabawki dla zwierzaków (pluszaki tylko bez plastikowych elementów np. „oczek”);
  • podkłady dla szczeniaków, żwirek dla kotów, preparaty przeciw pchłom/kleszczom, miski na karmę /wodę, smycze, szelki i obroże, maty grzewcze dla szczeniąt i maty rehabilitacyjne dla starszych psów, adresatki;
  • płyn do podłóg, proszek/płyn do prania, płyn płukania, środki dezynfekujące (np. Ace), środki higieniczno-odkażające (np. woda utleniona, spirytus), jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci, mopy/szufelki;
  • karma weterynaryjna: Gastro Intestinal, karmy sucha Bosch, Royal Canin, Brit, Brit Puppy, karmę mokrą Dolina Noteci Junior, karmę specjalistyczną Urinary, Hypoallergenic, Medica Hypoallergen, karmę suchą bytowa Brit, i podobną, ryż, kasze, makaron, specjalistyczne mleko.

Wszystkie podarunki trafią m.in. do Schroniska „Na Paluchu”, Fundacji dla Szczeniąt Judyta, Fundacji Zwierzęca Polana, Fundacji Kundelek, Stowarzyszenia Kundellos a także Fundacji Azylu pod Psim Aniołem.

Psia rekreacja

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą przyjechać do Schroniska „Na Paluchu” i wyjść na spacer ze spragnionym ruchu pupilem. Mile widziane są zarówno jednorazowe, jak i regularne wizyty. Placówka otwarta jest przez siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-17.00. Chętni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie się na adres spacery@napaluchu.waw.pl, przynajmniej 3 dni przed planowanym przyjazdem. Warunki, które muszą spełnić ochotnicy opisane są tutaj.

 

Szczegóły akcji dostępne są na fanpage’u PSYjaciele Warszawiacy Zwierzakom oraz na stronach internetowych i fanpage’ach wybranych urzędów dzielnic. Listę miejsc zbiórki można znaleźć tutaj. Akcja prowadzona jest w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego w Urzędzie m.st. Warszawy.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda