mobile

Radni Śródmieścia poparli aleję Freddiego Mercury’ego

Zdecydowana większość radnych Śródmieścia opowiedziała się za nazwaniem alejki na Powiślu imieniem piosenkarza Freddiego Mercury'ego. Są jednak również głosy przeciw.

Redakcja/ fot. Adrian Grycuk
TAGI
Radni Śródmieścia poparli aleję Freddiego Mercury’ego

Imieniem artysty nazwana ma zostać alejka nad Kanałem Piaseczyńskim, pomiędzy Kawalerii a Nojiego, obok ambasady Wielkiej Brytanii. To Pomysł Piotra Otrębskiego, dziennikarza i varsavianisty. Jego pomysł pozytywnie zaopiniowali eksperci z miejskiego zespołu do spraw nazewnictwa i miejska komisja, a także mieszkańcy, którzy podpisali się pod petycją.

 

Wczoraj propozycję omawiali radni Śródmieścia. Większość z nich jest zdania, że pomysł varsavianisty jest świetny. Pojawiły się jednak głosy przeciw. Zdaniem Wojciecha Chojnowskiego z PiSu, samo upamiętnienie artysty to koncepcja dobra, ale zastanawia się czy miejsce jest odpowiednie. W najbliższych okolicach znajdują się bowiem aleje biegaczy długodystansowych, mistrzów i olimpijczyków.

Pojawiły się również głosy, że jak dotąd nie został upamiętniony Zbigniew Herbert, polski poeta.

 

Wśród śródmiejskich radnych był tylko jeden głos sprzeciwu oraz trzy wstrzymujące. Reszta była za. Teraz o losie alei zadecyduje Rada Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda