mobile
REKLAMA

Rekordowa „Orkiestra” – także w Gdyni

Nie tak dawno Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP, ogłosił wynik zbiórki przeprowadzonej w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce zebrano ponad 105 milionów złotych! Ten rok okazał się rekordowy również w Gdyni – znamy dokładną kwotę zebraną w naszym mieście.

Informacja prasowa
Rekordowa „Orkiestra” – także w Gdyni

105 570 801,49 złotych – dokładnie taki jest tegoroczny rezultat zbiórki WOŚP w Polsce. Wcześniejszy, zeszłoroczny rekord, został tym samym pobity o ponad 33 miliony. Niesamowity sukces zbiórka odniosła również w Gdyni. W mieście działały trzy sztaby i każdy z nich zanotował duże zwyżki w porównaniu do ubiegłych lat. 


Sztab „Gdynia dla Orkiestry”, który swoją „siedzibę” miał tradycyjnie w YMCE, to gdyński rekordzista – łącznie zebrał aż 582 652,45 zł. Jak mówi Tomek Zapadka, koordynator sztabu: Kwota ta dzieli się na aukcje internetowe – 140 150,35 zł – oraz kwoty uzbierane w trakcie licytacji na żywo oraz przez wolontariuszy do puszek i terminali – 442 475,09 zł.
 

Kolejny ze sztabów, zlokalizowany w Teatrze Miejskim, uzbierał 253 081 zł. Z kolei sztab In gremio, stacjonujący w Centrum Riviera, zebrał 94 276,25 zł. Jak mówią jego koordynatorzy – to wzrost o ponad 20% w porównaniu do ubiegłego roku. 


Łącznie więc do puszek sztabów zlokalizowanych na terenie naszego miasta trafiło w tym roku niemal milion złotych! A dokładnie 930 009,70 zł. To absolutny rekord, za który wszystkim darczyńcom należą się podziękowania.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko