mobile
REKLAMA

Rekordowy przemyt papierosów udaremniony

Niedawno funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni udaremnili przemyt do Polski aż 3 628 800 sztuk papierosów. To ogromna ilość nielegalnych papierosów przypłynęła do Portu Gdynia w kontenerze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Redakcja/www.pomorskie.kas.gov.pl
Rekordowy przemyt papierosów udaremniony

Odkrycia funkcjonariusze dokonali dzięki urządzeniu RTG. Według dokumentów w kontenerach powinny się znajdować tylko i wyłącznie części samochodowe. Wartość rynkową ujawnionej kontrabandy oszacowano na prawie 2,5 mln zl. Ewentualne wprowadzenie nielegalnych wyrobów tytoniowych do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na utratę samego podatku akcyzowego w wysokości ponad 3 mln zł.

Pomimo zniesionych kontroli granicznych, państwa członkowskie Unii Europejskiej mają wspólny cel: utworzenie jednolitego, wewnętrznego rynku, który gwarantowałby bezpieczeństwo obywateli i środowiska. Towary, które wpływają do Unii Europejskiej nielegalnie, nie są poddawane żadnej kontroli, więc nie spełniają standardów bezpieczeństwa dla konsumentów, zwierząt i środowiska właśnie.

 Osoby, które kupują papierosy z czarnego rynku, bardzo często nie zdają sobie sprawy z tego w jaki sposób są one do Polski szmuglowane. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znajdują je w surowym mięsie, oponach samochodowych oraz butlach gazowych. Może się zrobić słabo, prawda?To nie wszystko. Zdarza się, że przemytnicy chowają papierosy w toaletach autokarów oraz silnikach samochodowych. Przejawem wyjątkowo bujnej wyobraźni był 59-letni mężczyzna z Ukrainy, który ukrył paczki w płycie nagrobnej.

Fot.: www.pomorskie.kas.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko