mobile

Remonty dróg na Woli

Wola cały czas stara się poprawiać jakość infrastruktury drogowej na terenie Dzielnicy. Właśnie wybierany jest generalny wykonawca, który wyremontuje 7 wolskich ulic. Dzielnica przeznaczy na ten cel ponad 2 mln zł.

Informacja prasowa
Remonty dróg na Woli

Inwestycje w infrastrukturę drogową od lat stanowią sporą część dzielnicowego budżetu. Nie inaczej jest w tym roku, bo Dzielnica właśnie przygotowuje się do remontu kolejnych 7 dróg.

- Zarząd Dzielnicy Wola od lat dokłada starań, aby przejazd przez Dzielnicę był jak najbardziej komfortowy i bezproblemowy. W zeszłym roku wyremontowaliśmy kilka ważnych ulic, teraz przygotowujemy się do remontu kolejnych siedmiu - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Dzielnica jest właśnie w trakcie wyboru generalnego wykonawcy, który wyremontuje wszystkie 7 ulic.

- Do remontu w tym roku wytypowaliśmy ul. Batalionu AK "Pięść", Nawelską, Strąkową, Agawy, Tyszkiewicza, Pawią oraz Monte Cassino - wylicza Adam Hać, zastępca burmistrza dzielnicy Wola. - Dzielnica ma ten cel zabezpieczone ponad 2 mln zł i zakładamy, że po podpisaniu umowy prace ruszą niezwłocznie. Planujemy, że modernizacje zakończą się maksymalnie do 15 grudnia br. - dodaje.

Remont ulic będzie polegał na sfrezowaniu istniejących nawierzchni jezdni i ułożeniu nowych warstw konstrukcyjnych w warstwie ścieralnej i wiążącej. W ramach umowy wykonawca będzie też miał za zadanie odtworzenie ścieków przykrawężnikowych z nowych materiałów oraz oznakowanie poziome funkcjonujące na ulicach.

Źródło i fot.: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda