mobile

Remonty i prace na drogach w najbliższym czasie

W piątek wieczorem, 13 września rozpocznie się kolejny etap remontu al. Zjednoczenia, która na ten czas zostanie zamknięta. Utrudnienia czekają także kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej na Śródmieściu i Białołęce.

Sylwia Fiutkowska/fot. sm-ekb2005
Remonty i prace na drogach w najbliższym czasie

13 września rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na całym, niemal kilometrowym odcinku od Marymonckiej do Żeromskiego. Projekt zakłada także przeniesienie parkowania do zatok postojowych, gdzie znajduje się blisko 130 miejsc. Zmienią się także chodniki, na któych pojawi się nowa nawierzchnia z płyt betonowych. W związku z tymi pracami od godziny 22:00 zamknięta dla ruchu zostanie al. Zjednoczenia na odcinku od ul. J. Kasprowicza do S. Żeromskiego, a także ul. E. Schroegera. Objazd będzie poprowadzony ulicami: J. Kasprowicza, B. Podczaszyńskiego, S. Żeromskiego. Prace mają potwać około dwóch/trzech tygodni.

Objazdy zostały wtyczone także dla komunikacji miejskiej. Linia 103 pojedzie ulicami: Kasprowicza, Podczaszyńskiego i Żeromskiego. Linie 197 i 397 pojadą Marymoncką i Żeromskiego. Dodatkowo linia 397 będzie skierowana do przystanku Żeromskiego przy stacji metra Słodowiec.

Na ten weekend zaplanowane są także zgromadzenia publiczne na Śródmieściu. 13 września w godzinach 13.00-15.00 przed Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4. Później jego uczestnicy przemaszerują ul. Wspólną przed Ministerstwo Infrastruktury przy ul. Chałubińskiego 4, a następnie Al. Jerozolimskimi do ul. Nowogrodzkiej, gdzie zakończą zgromadzenie. 14 września w godzinach 13.00-14.30, odbędzie się zgromadzenie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika przy ul. Krakowskie Przedmieście, a następnie jego uczestnicy przemaszerują Traktem Królewskim przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W sobotę, 14 września o godzinie 15:30 odbędzie się także przejazd XIV Sztafety Rowerowej im. bł. ks. J. Popiełuszki. Trasa jest wytyczona ulicami: Modlińska, al. R. Kuklińskiego, most M. Skłodowskiej-Curie, Wybrzeże Gdyńskie, Z. Krasińskiego, pl. T. W. Wilsona, na których mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu.

We wtore, 17 wrzenia o godzinie 7:00 do soboty, 21 września zamknięta dla ruchu będzie ul. Odkryta na odcinku od ul. Łączącej do M. Stefanika w związku z wymianą nawierzchni jezdni. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Światowida i M. Stefanika. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda