mobile

Remonty na warszawskich ulicach

Ulica Namysłowska  i 17 Stycznia to ulice przeznaczone do remontu nawierzchni w najbliższych dniach. Będą także roboty torowe na rondzie S. Starzyńskiego oraz montaż konstrukcji wiaduktu nad ul. Marsa.

ZTM Warszawa
TAGI
Remonty na warszawskich ulicach

W noce z 29 na 30 i z 30 na 31 sierpnia w godz. 22.00 - 6.00 nie będzie można przejechać przez ul. Marsa w ciągu ulic Chełmżyńskiej i Okularowej. Jadący z ulic Chełmżyńskiej lub Okularowej będą musieli skręcić w prawo w ul. Marsa; nie będzie można także skręcić z lewo z ul. Marsa w Chełmżyńską. Objazdy zostaną poprowadzone do ul. Żołnierskiej lub do Płowieckiej i dalej ulicami Korkową i Rekrucką. Utrudnienia związane są z montażem konstrukcji estakady w ciągu ul. Marsa. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 145, 173, 225, 245, 402 i 520 oraz nocne N02, N24, N25 i N71.

 

Tramwaje Warszawskie modernizują tory na rondzie S. Starzyńskiego i w środę 30 sierpnia wieczorem (ok. godz. 22.00) rozpoczną kolejny etap prac. Plac budowy obejmie zachodnią część ronda – remontowane będą przejazdy tramwajowe przez jezdnię. Całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie zjazd z mostu Gdańskiego na rondo S. Starzyńskiego. Jadący w tej relacji będą musieli wcześniej (na wysokości ZOO) skręcić z mostu na ul. Wybrzeże Helskie, przejechać pod mostem i ul. Dziecinów (wzdłuż nasypu kolejowego) dojechać do ul. Jagiellońskiej i tutaj skręcić w kierunku ronda. Zamknięty zostanie również przejazd torowy przez zjazd z ronda na most. Dla tej relacji uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy. Po tymczasowej jezdni będą poruszali się również jadący z ul. Jagiellońskiej od strony Żerania lub z ul. S. Starzyńskiego w Jagiellońską w kierunku Pragi. Będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Autobusy linii 227, 409, 500, Z11 oraz nocne N12 i N62 w kierunku ronda Żaba pojadą estakadą nad rondem S. Starzyńskiego z pominięciem przystanków przy rondzie.

 

Ulica Namysłowska przechodzi kompleksową przemianę. Na chodnikach jest już nawierzchnia z betonowych płyt, ułożono płyty prowadzące dla osób z dysfunkcją wzroku, na przystankach autobusowych płyty ostrzegawcze, przy przejścia dla pieszych obniżono krawężniki. Przystanki zostały kompleksowo wyremontowane i wyposażone w profilowane krawężniki peronowe. Nową nawierzchnię z kostki kamiennej otrzymały parkingi i część zjazdów. W najbliższym czasie kostka pojawi się na pozostałych zjazdach, a po wymianie nawierzchni jezdni także na wysepkach i azylach. Gruntowny remont przeszło oświetlenie ulicy, a wszystkie przejścia dla pieszych na remontowanym odcinku zostaną dodatkowo doświetlone. Prace na ul. Namysłowskiej trwały przez kilka ostatnich tygodni. Teraz czas na ostatni etap – remont nawierzchni jezdni. Są już nowe krawężniki i opaska drogi, przygotowana będzie nowa podbudowa i ułożone kolejne warstwy asfaltu

Początek prac  w czwartek 31 sierpnia o godz. 7.00, roboty potrwają do 9 września. Ulica Namysłowska będzie zamknięta dla ruchu od ul. Ratuszowej do S. Starzyńskiego. Nie będzie wyjazdu na tę ulicę z ulic poprzecznych: B. Brechta, K. Szymanowskiego, J. Szanajcy, K. Linneusza i K. Darwina. Na końcu ul. K. Szymanowskiego zostanie wytyczona tymczasowa zawrotka pomiędzy dwiema jezdniami tej ulicy. Objechać zamkniętą ul. Namysłowską można jadąc ul. Jagiellońską do S. Starzyńskiego lub 11 Listopada. Przejścia dla pieszych będą zamykane naprzemiennie. Dojazd do posesji będzie utrzymywany w miarę postępów prac. Autobusy linii 135, 176 oraz 212 w kierunku pl. J. Hallera pojadą ulicami 11 Listopada, Ratuszową i Dąbrowszczaków. W kierunku przeciwnym,  po ruszeniu z pl.J. Hallera ulicami Dąbrowszczaków i 11 Listopada do stałych tras. 

 

Wymianę nawierzchni jezdni ul. 17 Stycznia zaplanowali drogowcy na weekend. Od piątku, 1 września od godz. 22.00 do poniedziałku, 4 września do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ul. 17 Stycznia na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do al. Krakowskiej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Żwirki i Wigury – F. Hynka – al. Krakowska. W czasie prowadzonych prac połączenia z ul. 17 Stycznia nie będą miały ulice: Szybowcowa, K. Zarankiewicza, Radarowa i Sabały. Ruch na jezdni południowej będzie odbywał się bez utrudnień, przy czym wyjazd z ulic poprzecznych i budynków PLL LOT będzie możliwy tylko w stronę ul. Żwirki i Wigury. Autobusy linii 154 i 317 w kierunku pętli P+R AL.KRAKOWSKA zostaną skierowane na ul. F. Hynka.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda