mobile
REKLAMA

Repertuar Ośrodka Kulturalnego Ochoty

Koncerty, warsztaty, spektakle, widowiska, spotkania i debaty - to wszytsko w Ośrodku Kultury OKO już w lutym. Zapraszamy!

TAGI
Repertuar Ośrodka Kulturalnego Ochoty

4. 02. 2017 r.(sobota) , godz. 11.00

„JEDZIEMY NA NARTACH” – ciupaga i fujara

w ramach cyklu Sobotnie Spotkania Muzyczne

zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do wspólnej muzycznej zabawy. W programie poznawanie dźwięków i budowy instrumentów muzycznych.

Prowadzą muzycy zespołu Des Orient – Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski.

Wstęp: 10 zł/ osoba
Ośrodek Kultury Ochoty| ul. Grójecka 75

 

7.02.2017 r. (wtorek), godz. 17.30

Przesłuchania do Studia Wokalnego im. Jerzego Wasowskiego!

Wszystkich chętnych zapraszamy na egzamin wstępny. Należy przygotować 2 utwory ( zróżnicowane stylistycznie) w tym jeden po polsku oraz fragment prozy lub wiersza.

Uwaga! Trzeba przynieść nuty do wykonywanych utworów w swojej tonacji lub podkład.

Dodatkowe informacje można uzyskać:

22 822 48 70

iza.puk@oko.com.pl

www.oko.com.pl

Koszt egzaminu – 30 zł.

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

 

11.02.2017 r. (sobota), godz. 19.00

Bułgarskie Święto Wina „Trifon Zarezan"
Muzyka: SARAKINA BALKAN BAND
Prowadzenie tańców: Stojan Uzunow
Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na ochockie obchody Bułgarskiego Święta Wina "Trifon Zarezan". Nazwa święta pochodzi od imienia chrześcijańskiego świętego - Tryfona i obchodzone jest w Bułgarii oraz w innych państwach bałkańskich. Podstawowy obrządek, czyli podcinanie winorośli wykonywane jest głównie przez mężczyzn, właścicieli winnic, karczmarzy oraz wszystkich miłośników wina i ma przypominać o nadchodzącej wiośnie. Po odcięciu gałązek mężczyźni zwijają wianki, które kładą na swych czapkach i zanoszą do domu. Po obrzędzie w winnicy następuje wspólna biesiada i tańce. Tradycyjnie święto kończy się w karczmie. Więcej o obrzędach i zwyczajach opowie Stojan Uzunow, który zapoczątkował obchody tego święta w Polsce.

Białostocka SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska formacja, która miesza tradycyjne pieśni z własnym repertuarem, komponowanym przez lidera zespołu, multiinstrumentalistę Jacka Grekowa, który nie unika eksperymentów i sięga również po elementy jazzu. Członkowie zespołu to absolwenci wyższych szkół muzycznych. Czwórka muzyków kreuje bogate brzmienie, obsługując po kilka instrumentów, które uzupełnia vokal.

Zespół tworzą: Jacek Grekow- kaval, gajda, akordeon; Jacek Mlejnek- klarnet, tambura; Mateusz Bielski - kontrabas; Krzysztof Ostasz - tulan; Anna Klebus- vokal

W programie wieczoru m.in.: prezentacja podcinania winorośli, nauka tańców bułgarskich tj.: horo, raczenica, kopanica, degustacja win bułgarskich oraz wspólna zabawa przy rytmach Sarakiny.

Bilety: w przedsprzedaży 25 zł

w dniu koncertu 30 zł

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

 

12.02.2017 r. (niedziela), godz. 12.30

Widowisko "FALKOSHOW. Iluzja marionetki" w ramach cyklu Artystyczna Niedziela z Mamą i Tatą

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Spektakle łączą w jedno edukację z rozrywką przy zachowaniu najwyższej jakości artystycznej. Każdy z nich prezentuje odmienną, a przez to unikatową formę teatru plastycznego. Skierowane są do dzieci, a także dorośli świetnie się przy nich bawią.

Po spektaklu warsztaty artystyczne na temat teatru plastycznego.

Wstęp 10 zł/osoba

sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21

 

14.02.2017 r. (wtorek), godz. 15.00

OCHOCKI KONTRA FARAON. Rzecz o przyjaźni BOLESŁAWA PRUSA i JULIANA OCHOROWICZA.  Audycja autorska IGORA STROJECKIEGO

Rok 2017 w sposób szczególny wiąże się z postacią Bolesława Prusa gdyż w lutym przypada 120 rocznica I wydania drukiem powieści B. Prusa "Faraon" zaś w sierpniu 170 rocznica urodzin pisarza.  Natomiast w maju 2017 r. przypada 100 rocznica śmierci Juliana Ochorowicza - znanego w II poł. XIX w. psychologa i wynalazcy, którego pewne rysy nadał Prus postaci Ochockiego w "Lalce".

Co łączyło obu panów? Odpowiedzi postara się udzielić Igor Strojecki, który ujawni tajemnice korespondencji pomiędzy nimi.

Wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

16.02.2017 r., godz. 15.00

PODRÓŻE DALEKIE I BLISKIE - EKWADOR I GALAPAGOS

Spotkanie z ROBERTEM GONDKIEM
Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta.
Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki.
To jedyne takie miejsce na świecie.
To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.

Wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

17.02.2017 r (piątek), godz. 19.00

Dyskusyjny Klub Filmowy - Todd Field i jego „Małe dzieci”

Tym razem DKF Faktor Berliński zaprasza na amerykańskie przedmieścia, na które będzie można spojrzeć - za sprawą filmu Todda Fielda „Małe dzieci” - w nieco bardziej brutalny i odarty z „amerykańskiego snu” sposób. Reżyser dokonuje wiwisekcji zachowań, rytuałów i zasad, którymi wspólnota się kieruje. Jej członkowie, z pozoru nobliwi i stateczni ludzie, tak naprawdę skrywają swoje prawdziwe oblicze, pełne tłumionej agresji i frustracji, podlanej wszechogarniającą nudą. Czasem mała rzecz, jakieś wydarzenie potrafi sprawić, że pozory prysną… Para głównych bohaterów – Sarah (Kate Winslet) i Brad (Patrick Wilson) próbuje nie poddać się dogmatom panującym w społeczności. Czy uda im się pozostać autentycznymi i uciec, czy może od początku są skazani na niepowodzenie…

Todd Field to scenarzysta, reżyser, kompozytor i aktor w jednej osobie. W jego dorobku reżyserskim znajdują się dwa pełnometrażowe filmy fabularne – „Za drzwiami sypialni” (2001) i „Małe dzieci” (2006). Każda ze wspomnianych produkcji nie tylko została dobrze przyjęta przez publiczność ale również została wyróżniona nominacjami do min. Oscarów.

Serdecznie zapraszamy na film.

Wstęp wolny!

Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

 

17.02.2017 r. (piątek), godz. 20.00

BiWald feat. Shachar Elnatan - Koncert promujący debiutancką płytę "First Meeting"  w ramach cyklu PREMIERA W OKO

Wystąpią:

Julia Biłat – wiolonczela, śpiew (Lublin, Berlin)- laureatka konkursów w zakresie muzyki klasycznej oraz folkowej (między innymi Nowa Tradycja w 2011 r. ), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych polskich i międzynarodowych programów stypendialnych,

Daniel Schwarzwald – fortepian (Jerozolima, Berlin). Pianista, kompozytor, skomponował ponad 40 piosenek do poezji hebrajskiej i do własnych tekstów.

oraz gość specjalny Shachar Elnatan – gitara, perkusja (Jerozolima, Nowy Jork).

Multiinstrumentalista, kompozytor.

Koncert promujący debiutancki album "First Mitting" to historia pewnego spotkania opowiedziana przez polsko-izraelski duet w 12 krótkich epizodach. Twórczość przesiąknięta dźwiękami z różnych zakątków świata, jazzem i poezją. Dzięki gościnnemu występowi Shachara na gitarze i perkusji, historia nabiera szybszego tempa i rumieńców. Wymyka się przyjętym formom i zaczyna żyć własnym życiem. Słuchaczom pozostaje tylko podążać za nią, zaufać jej i z wielką przyjemnością pozwalać jej prowadzić się w nieznane. Jak to bywa w jazzie. Usłyszymy roztańczone rytmy Bułgarii, śródziemnomorski temperament i słowiańską melancholijność.

Po koncercie spotkanie z publicznością. Moderator spotkania Adam Dobrzyński - dziennikarz muzyczny.

Bilety: w przedsprzedaży 15 zł

w dniu koncertu 25 zł

 

19.02.2017 r. (niedziela), godz. 17.00

 "Ochota jako centrum świata" - spotkanie autorskie z Michałem Cichym i jego najnowszą publikacją "Pozwól rzecze płynąć"
Spotkanie  poprowadzi  Justyna Sobolewska- krytyk literacki, dziennikarka
Fragmenty książek przeczyta Andrzej Ferenc - aktor

Michał Cichy - dziennikarz, publicysta, mieszkaniec Ochoty. Jego książka "Zawsze jest dzisiaj(2014) otrzymała nominację do Nagrody Conrada oraz zdobyła Nagrodę Literacką Gdynia. Od grudnia 2014 r publikuje felietony w miesięczniku historyczno-kulturalnym "Skarpa Warszawska".
W książce "Pozwól rzece płynąć" Michał Cichy przypatruje się swojej najbliższej okolicy. Idzie Sękocińską, Niemcewicza, Filtrową, przystaje na placu Narutowicza, a potem Słupecką wraca do domu. Po drodze przygląda się sekretnemu życiu ludzi, drzew, ptaków i chmur". Mamy nadzieję, że po spotkaniu z twórczością Wojciecha Cichego i nim samym większość z Was sięgnie po jego książki oraz wolniej będziecie przemierzać ulice swego miasta, a Ochota ukaże się Wam jako centrum świata.
wstęp wolny!
Pawilon "Pod Okiem", ul. Grójecka 79

 

25.02.2017 r. (sobota), godz. 18.00

20-lecie STILO!

Zagrają w składzie: Zuza Kuczbajska – skrzypce; Wojtek Stasiak – gitara; Tomasz Żur – gitara basowa; Adam Rozenman – perkusjonalia; Janusz Kossakowski – perkusja, perkusjonalia

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień – i oto zespół STILO rozpoczyna cykl koncertów jubileuszowych, podsumowujących dwie dekady swojej obecności na polskim rynku muzycznym. Obecności znaczonej pięcioma autorskimi albumami, współpracą artystyczną z muzykami z różnych stref czasowych i kultur, ale przede wszystkim nieocenionymi kontaktami ze słuchaczami, bo – jak twierdzą członkowie grupy – to dla nich ostatecznie jest cały ten trud i radość zwane graniem.

Występ w Ośrodku Kultury Ochoty będzie dla STILO szczególny. To właśnie tu przez kilka pierwszych lat istnienia zespół odbywał próby, tu dokonał nagrań na debiutanckie CD (w istniejącym do dziś, choć w innej formie, studio), tu wreszcie zagrał swój pierwszy koncert, wiosną 2000 roku. Można powiedzieć, że to właśnie z Grójeckiej 75 STILO ruszyło w świat.

W 2002 r. zdobyło I nagrodę na festiwalu Polskiego Radia – Nowa Tradycja. W 2004 płyta „Idą czasy” zajęła II miejsce w plebiscycie dziennikarzy na Folkowy Fonogram Roku. W 2005 r. TVP Polonia nakręciła dokumentalny film „Stilo” (reż. Krzysztof Kubiak).

W 2009 r. album „Lisboa Avenue” został nominowany w amerykańskim plebiscycie internetowym Just Plain Folks Music Awards, poświęconym muzyce niezależnej z całego świata, w kategorii „European Album”. W 2013 r. ukazała się piąta płyta zespołu – „Venus de Stilo”, z której pochodzi radiowy przebój grupy „Deszcz”.

Więcej na stronach STILO:

www.stilospace.pl
www.facebook.com/stilospace

Bilety: w przedsprzedaży 20,- zł

w dniu koncertu 25,- zł

Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda