mobile

Rewitalizacja – jak zmienia stolicę i inne miasta

W piątek, 14 października zapraszamy na Warszawskie Rozmowy Architektoniczne, poświęcone procesowi rewitalizacji obszarów śródmiejskich. Konferencja odbędzie się w godz. 14.30-19.00 w siedzibie SARP przy ul. Foksal 2.

Rewitalizacja – jak zmienia stolicę i inne miasta

Konferencja „REVITAL TOTAL - NOWE, STARE MIASTA czyli rewitalizacja zaniedbanych obszarów śródmiejskich'' jest organizowana przez Ambasadę Niemiec oraz Instytut Goethego z okazji przypadającego jubileuszu podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, w ramach jubileuszowego projektu „Zielone Miasta”.

Fot. abcnieruchomosci.pl

Uczestnicy spotkania w Pałacu Zamoyskich opowiedzą, w jaki sposób rewitalizacja wpływa na rozwój danych obszarów miejskich oraz zacieśnianie więzi lokalnych przez mieszkańców. Omówią na przykładach rewitalizacje przeprowadzane w Warszawie, Gorlicach i Łodzi. Zostaną również zaprezentowane innowacyjne projekty i koncepcje pilotażowe rewitalizacji. Konferencję zakończy otwarta dyskusja z ekspertami.

Spotkanie jest bezpłatne. Żeby wziąć udział w konferencji trzeba się jednak zarejestrować na stronie www.wra7.evenea.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 11 października.

 

Projekt „Zielone Miasta” ma uzmysłowić rolę i znaczenie miejskiej zieleni dla życia mieszkańców oraz przybliżyć współczesne trendy w kształtowaniu miejskich ogrodów. W jego ramach stworzono ogrody tymczasowe i społecznościowe, zorganizowano liczne projekcje, koncerty, wycieczki, warsztaty, spacery oraz gry miejskie.

Więcej informacji:

www.wra.org.pl

 

Źródło: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda