mobile

Rewitalizacja okolicy muru Getta Warszawskiego

W przyszłym roku zrewitalizowana zostanie okolica muru Getta Warszawskiego przy ul. Siennej. Trwa przetarg na opracowanie koncepcji oraz projektu zagospodarowania tego miejsca. Teren zostanie podzielony na dwie strefy: historyczną i rekreacyjną.

inf. pras.
TAGI
Rewitalizacja okolicy muru Getta Warszawskiego

Otwarte zostały oferty w przetargu na opracowanie koncepcji i projektu rewitalizacji okolicy muru Getta Warszawskiego przy ul. Siennej 53. - Jeżeli nie będzie przeszkód formalnych to wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą, którego zadaniem będzie przygotowanie trzech różnych koncepcji zagospodarowania tego terenu i opracowanie projektu budowlanego na podstawie wybranej koncepcji - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Jak ma wyglądać mur i jego najbliższe okolice po zakończeniu prac? Teren ma spełniać funkcje historyczno-dydaktyczną oraz rekreacyjno-sportową. Strefa historyczno-dydaktyczna będzie zlokalizowana w pobliżu fragmentów muru i jednorazowo będzie mogła pomieścić do 150 osób zwiedzających. Sam mur przejdzie szereg zabiegów konserwatorskich i restauracyjnych, takich jak czyszczenie, uzupełnienie ubytków czy zabezpieczenie go przed działaniem warunków atmosferycznych. Mur będzie podświetlony, a w okolicy pojawią się gabloty na czasowe ekspozycje, tablice informacyjne oraz elementy małej architektury.

 

Na pozostałej części terenu ma pojawić się strefa rekreacyjno-sportowa. Co się w niej znajdzie? - To pozostawiamy już projektantom. Ważne, aby teren był zagospodarowany w atrakcyjny sposób, który będzie spełniał oczekiwania uczniów, mieszkańców oraz turystów - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

 

Obecnie zakończyły się już prace rozbiórkowe nieużywanych budynków gospodarczych należących do L.O. im. Henryka Sienkiewicza. W ich trakcie zabezpieczono zabytkowy fragment muru Getta Warszawskiego, a cały teren został przygotowany do rewitalizacji.

Źródło grafiki: http://maxpixel.freegreatpicture.com/Ghetto-Poland-Warsaw-Monument-Lake-Dusia-891560

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko