mobile

Rewitalizacja skweru Psa Fafika

Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem skweru Psa Fafika przy ul. Ogrodowej. Teren został podzielony na trzy strefy: dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz czworonogów. Powstał plac zabaw, siłownia plenerowa oraz wybieg dla psów. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego i pochłonął prawie 0,5 mln zł.

inf. pras.
TAGI
Rewitalizacja skweru Psa Fafika

Skwer Psa Fafika to duży, zielony teren znajdujący się na tyłach budynku przy ul. Ogrodowej 43. To miejsce jest chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców, którzy zgłosili projekt modernizacji skweru do budżetu partycypacyjnego. Pomysł uzyskał wystarczającą ilość głosów i został zrealizowany przez Urząd Dzielnicy Wola. – Teren został podzielony na trzy główne strefy, czyli plac zabaw dla dzieci, miejsce ze sprzętem do wypoczynku i rekreacji dla młodzieży i dorosłych oraz wybieg dla psów. Teraz na skwerze Psa Fafika każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa dla młodzieży i dorosłych to przede wszystkim siłownia plenerowa, na którą składają się: orbitrek, twister, biegacz-piechur, wahadło-surfer oraz masażer do pleców. Znalazły się tutaj również plenerowe stoły do gier z siedziskami i stół do ping-ponga. Cały teren został uporządkowany i wyposażony w elementy małej architektury. Obok znajduje się plac zabaw dla dzieci, który jest ogrodzony, bezpieczny i wyposażony w nowoczesne przyrządy do zabawy takie jak trampoliny, karuzele, huśtawki czy piaskownica. Ważnym elementem całego skweru jest też specjalnie wydzielony wybieg dla czworonogów. Pieski mają tu do dyspozycji duży, zielony teren, wyposażony w różnego rodzaju urządzenia do zabawy. Są również śmietniki oraz akcesoria do sprzątania.

Skwer jest oświetlony, a jego rewitalizacja pochłonęła 465 tys. zł.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko