mobile
REKLAMA

Rewolucja dla rowerzystów

Jazda rowerem „pod prąd” lokalnymi uliczkami i nowe przejazdy rowerowe w miejscach, w których było to dotychczas niemożliwe - takie rewolucyjne zmiany wprowadziło właśnie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w nowelizacji „rowerowych” rozporządzeń do ustawy Prawo o ruchu drogowym.

TAGI
Rewolucja dla rowerzystów

Nowe przepisy dopuszczają wprowadzenie m.in. kontraruchu rowerowego, śluz i wspólnych sygnalizatorów pieszo-rowerowych. Na ulicach pojawi się też nowy znak – tzw. sierżant rowerowy. Będą trójkomorowe sygnalizatory dla rowerów i wiele innych rozwiązań, które umożliwią projektowanie infrastruktury przyjaznej dla rowerów.

Przepisy wejdą w życie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dzięki zmianom, infrastrukturę rowerową będzie można lepiej dopasować do potrzeb i możliwości, poprawiając bezpieczeństwo rowerzystów i zwiększając spójność sieci rowerowej. Dziś liczy ona ponad 428 km wydzielonej infrastruktury. Do dyspozycji rowerzystów jest 350 km dróg rowerowych, 55 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 23 km pasów i kontrapasów rowerowych. W ubiegłym roku zrealizowano ponad 50 inwestycji i oddano do użytku ponad 60 km dróg i pasów rowerowych.

Z treścią rozporządzeń dotyczących znaków i sygnałów drogowych oraz warunków ich umieszczania na drogach można się zapoznać na stronach: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/222901, https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/231242.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko