mobile
REKLAMA

Rondo turbinowe nie z woli mieszkańców

Budowa ronda turbinowego na Piaskach nie spotkała się z aprobatą mieszkańców dzielnicy, co sprawia, że podana przez Nas informacja w artykule „Rondo turbinowe zamiast starej sygnalizacji” na stronie 7 marcowego wydania Informatora Stolicy dla dzielnic Bielany/Żoliborz/Śródmieście okazała się błędna. Co więcej, plany ZDM-u spotkały się z ostrą krytyką. 

Mateusz Gawliński
TAGI
Rondo turbinowe nie z woli mieszkańców

Blisko dwugodzinne konsultacje, które odbyły się 13 grudnia w bibliotece przy ul. Perzyńskiego, na temat utrudnień w ruchu już po wybudowaniu ronda turbinowego nie przyniosły jak widać zadowalających mieszkańców efektów. Głównym powodem sprzeciwu mieszkańców jest ograniczenie dojazdu do osiedla Piaski wschodnie. Po wybudowaniu ronda i zlikwidowaniu sygnalizacji świetlnej, wjazd i wyjazd na osiedle będzie graniczył z cudem – mówi jeden z lokatorów bloku przy ul. Kochanowskiego. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla, którzy stanowią więszkość, będą zobligowani do ustąpienia pierwszeństwa przy wyjeździe z blokowiska, zarówno pieszym, jak i rowerzystom, co wcale nie usprawni ruchu. 
Założenie ZDM-u co do poprawy drożności bielańskich przejazdów staje więc w opozycji do obserwacji mieszkańców. Co więcej, sami uczęszczający w ruchu ulicami Rudnickiego i Kochanowskiego sugerują, że sama modernizacja sygnalizacji świetlnej, której koszt jest porównywalny z kosztem budowy ronda turbinowego, dałaby więcej dobrego, niż zmiana organizacji ruchu na kołowy. Jedna zielona strzałka do skrętu w lewo na pewno nie pogorszyłaby sytuacji – dodają kierowcy. 
Inwestycja według planów ma być realizowana na przełomie lat 2017/2018. W tym samym czasie zaplanowana jest wymiana nawierzchni na ulicy Rudnickiego. Oprócz ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Rudnickiego zostanie również wybudowana asfaltowa droga dla rowerów w ciągu ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego.  
Mateusz Gawliński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko