mobile
REKLAMA

Rowerowy Start już w sobotę

Rowerem można jeździć praktycznie przez cały rok. Nieprzekonanych do tego środka transportu będziemy zachęcać do przesiadki na jednoślady m.in. podczas sobotniego „Rowerowego Startu” – wspólnego przejazdu rowerem po ulicach Warszawy, zakończonego piknikiem dla dzieci i dorosłych.

informacja prasowa
TAGI
Rowerowy Start już w sobotę

Przejazd rozpocznie się w najbliższą sobotę, 22 kwietnia o godzinie 12 na placu Zamkowym. Potrwa około dwóch godzin a do pokonania będzie około 15 kilometrów (na trasie:  Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, aleja Zieleniecka, Targowa, Aleja Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, Leszno, Okopowa, Stawki, Muranowska, Konwiktorska, Sanguszki, Rybaki).

Po przejechaniu całej trasy, przy Parku Fontann rozpocznie się trzygodzinny piknik rowerowy. Przygotowano wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach, zabawach integracyjnych i edukacyjnych, poskakać na trampolinie oraz spróbować swoich sił na monocyklu. Dodatkowo, na najmłodszych będą czekały stoiska partnerów kampanii Rowerowy Maj, między innymi: Kina w trampkach, Teatru Guliwer czy Fundacji Legii. A starsi uczestnicy przejazdu i pikniku będą mogli przetestować różnego rodzaju rowery przy stoisku firmy Decathlon, oraz odświeżyć zasady udzielania pierwszej pomocy przy stoisku Rowerowej Grupy Ratowniczej.

Warszawa „powalczy” na kilometry z resztą Europy

Warszawscy cykliści w maju już po raz czwarty wezmą udział w ECC, największej rowerowej rywalizacji mieszkańców miast. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub  teatru, itp.

Podczas pikniku, w namiocie Zarządu Dróg Miejskich pierwszych 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, otrzyma pakiety startowe (zawierające rowerowe gadżety ZDM oraz upominki ufundowane przez partnerów i sponsorów).

Harmonogram:

11.30 – 12.00 – zbiórka na Pl. Zamkowym 
12.00 – start przejazdu ulicami Warszawy
14.00 – dojazd pod Park Fontann
17.00 – zakończenie pikniku 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko