mobile

Rozmawiam, bo lubię - Tomasz Sikora

Dnia 3 października w Kinie Elektronik odbyło się pierwsze od wakacji spotkanie z cyklu "Rozmawiam, bo lubię" - serii spotkań z interesującymi osobistościami. Gościem wydarzenia był Tomasz Sikora, który jest fotografem z ponad 50-letnim doświadczeniem.

Julia Ciećwierska
Rozmawiam, bo lubię - Tomasz Sikora

"Rozmawiam, bo lubię – to zdanie najlepiej oddaje to, co robię od kilkunastu lat." - pisze  Weronika Wawrzkowicz, dziennikarka, autorka bloga oraz prowadząca  " Rozmawiam, bo lubię". Jest to cykl rozmów z ciekawymi osobistościami , które łączy pasja i wierność sobie.

                Po wakacjach serię spotkań otworzył Tomasz Sikora -  fotograf z ponad 50 letnim doświadczeniem oraz autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie. Udowadnia, że  fotografię reportażową można z powodzeniem łączyć z pracą dla gigantów świata mody i firm reklamowych. W 2002 roku, wraz z Andrzejem Świetlikiem, powołał do życia Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Jak sam Tomasz mówi, fotografia jest dla niego nieustannym poszukiwaniem, w którym nie ma granic, pod warunkiem, że fotograf sam ich sobie nie wyznacza.

                Podczas spotkania, Tomasz opowiedział o swoich studiach, projektach fotograficznych, wyjeździe do Australii oraz wielu zabawnych historiach m.in o Dżepetto. Fotograf zaprosił widownie do swojego nowego projektu  "Nie wygłupiaj się, idź na wybory" polegającym na nagraniu kilkusekundowych filmików, które zostaną dodane na Instagrama Sikory. Panowała swobodna i pełna optymizmu atmosfera. Po spotkaniu część widowni zakupiła książkę "Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką".  Całą rozmowę można będzie zobaczyć na stronie Liceum Filmowego.

                Zachęcamy do śledzenia  wydarzeń z tego cyklu na facebook'u i odwiedzenia strony Weroniki Wawrzkowicz oraz Tomasza Sikory.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda