mobile
REKLAMA

Rozpoczął się Warsaw Comic Con

Święto popkultury, które w poprzednich edycjach przyciągnęło blisko 50 tysięcy fanów filmów, seriali i komiksów, wraca z nowymi atrakcjami.

Adam Kutryba
Rozpoczął się Warsaw Comic Con

Geneza Comic Con ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych. Impreza, która początkowo przyciągała uwagę głównie tzw. komiksowych geeków (rozumianych jako grupa ludzi z obsesją na punkcie fantastyki) przerodziła się w globalny fenomen. Różnego rodzaju konwenty nie są już domeną zarezerwowaną dla kujonów, takich jak bohaterowie serialu Teoria Wielkiego Podrywu (The Big Bang Theory). To miejsce rozrywki i prawdziwe święto dla wszystkich zainteresowanych popkulturą.

Organizowany po raz trzeci, Warsaw Comic Con, ściąga do hal targowych czytelników komiksów, telemaniaków i pozytywnie zakręconych cosplayerów. Niezależnie od gustu, dla każdego z odwiedzających przygotowano odpowiednie atrakcje. W tej edycji na fanów czeka chociażby:  gwiezdno-wojenna kantyna z Mos Eisley, strefa postapo, kanapa rodziny Byersów ze Stranger Things, wystawa komiksów, czy eliminacje do Cosplay Super Show w Chinach. Należy także wspomnieć o absolutnie fantastycznej strefie Westworld, w której na własnej skórze doznamy klimatu serialowego Mariposa Saloon i wychylimy drinka z barmanem.

Dodatkowo Comic Con tradycyjnie nie może obejść się bez zdjęć i autografów. W sobotę i niedzielę Strefę Gwiazd w Ptak Warsaw Expo odwiedzą aktorzy m.in. z: Gry o Tron, Skam, Riverdale, Hobbita oraz Arrow, a gościem specjalnym będzie Andrzej Sapkowski.

Wstęp na Comic Con jest płatny (wejściówka kosztuje 50zł, dzieci do lat 7 wchodzą za darmo). W przypadku dojazdu na hale własnym pojazdem należy liczyć się z wydatkiem 20zł na parking za cały dzień. Organizator zadbał też o alternatywę dla niezmotoryzowanych, czyli o podstawienie darmowych autokarów, kursujących na trasie Centrum 06 - Paszków 02. Niestety trzeba liczyć się z tłokiem (w piątek wielu pasażerom nie udało się wejść do darmowej komunikacji, z powodu zbyt dużej liczby pasażerów).

Godziny otwarcia Warsaw Comic Con III:

Sobota: 10-00 - 20.00

Niedziela: 10.00 - 18.00

Adam Kutryba

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda