mobile
REKLAMA

Runmageddon nadciąga nad Warszawę!

W weekend, 23 i 24 września, na fanów ekstremalnych biegów czeka mnóstwo adrenaliny. Nowe trasy czy mrożące krew w żyłach atrakcje to jeden ze znaków rozpoznawczych dwunastej edycji warszawskiego Runmageddonu – najbardziej wymagającego cyklu biegów przeszkodowych w Europie.

Redakcja
TAGI
Runmageddon nadciąga nad Warszawę!

Mocne wrażenia czekają również na dzieci i młodzież. Po raz pierwszy w historii stolicy dla młodych sportowców w wieku 11-16 lat powstanie specjalny tor Runmageddon JUNIOR z 15 przeszkodami. To idealna rozgrzewka dla tych, którzy chcieliby w przyszłości sprawdzić swoją siłę i charakter przed startem w dorosłym Runmageddonie.

 

Pot i łzy wyleją również zespoły redakcyjne, które w sobotę, 23 września, zmierzą się w odbywających się po raz pierwszy w historii Mistrzostwach Polski Dziennikarzy. Pobiegną na 6-kilometrowej trasie Rekrut, aby poznać nowy smak emocji i walczyć w klasyfikacji drużynowej.

 

- Runmageddon po raz dwunasty gości w Warszawie. Bardzo nas to cieszy i zachęcam wszystkich do zapisów i podjęcia wyzwania w tym pełnym przeszkód biegu, który ponownie odbędzie się na terenach Zalewu Bardowskiego. Jest to znakomita okazja dla warszawskich biegaczy do sprawdzenia swojej formy i determinacji na trasie bogatej w ekstremalne atrakcje. Co istotne, Runmageddon to wydarzenie skierowane do wszystkich, również do tych najmłodszych sportowców. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy, bo właśnie sport jest jednym z najlepszych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

 

Warszawscy zawodnicy będą musieli zmierzyć się z wszechobecnym błotem i licznymi przeszkodami, które sprawdzą ich charakter i wolę walki. Ekstremalny bieg odbędzie się na Targówku, na terenach Zalewu Bardowskiego, gdzie na uczestników czeka urozmaicony krajobraz. Inżynierowie Runmageddonu przygotowali najbardziej wymagające, wyciskające ostatnie krople potu, przeszkody, które zyskały miano kultowych, m.in. Ścianę z Łańcuchów, Indianę XXL, Lodową, Komandosa, Helikopter, Porodówkę Błotną, Ściany w Wodzie czy Multirig.

– Warszawa ma w sobie niesamowitą energię. Tutaj można poczuć siłę i puls miasta, które aż wibruje od pozytywnych emocji. Podczas ostatniej imprezy w maju Warszawa przyjęła nas gorąco. Mamy nadzieję, że i tym razem uczestnicy pokażą swoją determinację i ducha walki. Ten bieg jest hardkorowy i jedyny w swoim rodzaju i o to właśnie chodzi – lubimy zaskakiwać i być zaskakiwani! W Warszawie spodziewamy się 100-tysięcznego uczestnika w historii Runmageddonu – będzie co świętować! – mówi Jarosław Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Kibice też nie będą się nudzić. Towarzyszący uczestnikom biegów członkowie rodzin i przyjaciele spędzą ten czas równie aktywnie w specjalnej Strefie Kibica, w której znajdą się między innymi miejsca widokowe, skąd każdy będzie mógł obserwować pokonujących mordercze przeszkody uczestników. Na kibiców czekają także namioty gastronomiczne oraz strefa piknikowa oferująca różne formy rozrywki na świeżym powietrzu.

Do tej pory Runmageddon gościł w stolicy aż 11 razy. Wrześniowy bieg będzie 12. edycją warszawskiej odsłony tego wydarzenia. Tegoroczne, majowe zmagania zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Na starcie pojawiło się ponad 6000 osób, a swoich sił w morderczym wysiłku, w kategorii KIDS, spróbowało także 1500 dzieci. We wrześniowej edycji swój start planują również tysiące uczestników i kibiców.

 

Harmonogram startów:

sobota, 23 września

·         REKRUT (6 km; 30+ przeszkód): od 7.30 do 16.15 (serie co ok. 15min)

·         MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY (6 km; 30+ przeszkód): godz. 12.00

·         KIDS (1 km; 10+ przeszkód - dla dzieci w wieku 4-11 lat): starty w godz. 10.45 - 13.45 (serie co 15 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-7 i 8-11 lat) oraz w godz. 13.45 - 14.45 w seriach co 20 min.

 

niedziela, 24 września

·         INTRO (3 km; 15+ przeszkód): starty w godz. 8.45 - 13.15 (serie co ok. 15 min)

·         KIDS: starty w godz. 10.45 - 13.45 (serie co 15 min. naprzemiennie dla dzieci w wieku 4-7 i 8-11 lat) oraz w godz. 13.45 - 14.45 w seriach co 20 min.

·         JUNIOR (2 km; 15+ przeszkód - dla dzieci w wieku 12-15 lat): starty w godz. 15.30 - 16.00 ( serie co 15 min.)

 

Na mecie, na uczestników, którzy uporają się z morderczym biegiem czekają dodatkowe niespodzianki, m.in. bandana i medal – trofea potwierdzające pokonanie trasy.

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie biegu: www.runmageddon.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage’a imprezy.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko