mobile

Rusza modernizacja Pływalni Delfin

Pływalnia Delfin przy ul. Kasprzaka 1/3 przejdzie kompleksową modernizację. Właśnie została podpisana umowa na realizację inwestycji. Powstanie nowoczesna szatnia rodzinna, prysznice na fotokomórkę, a obiekt stanie się bardziej ekologiczny. Dzielnica na ten cel przeznaczy 10,4 mln zł.

inf. pras.
TAGI
Rusza modernizacja Pływalni Delfin

Podpisana została już umowa na gruntowną modernizację pływalni przy ul. Kasprzaka. Pierwsze prace rozpoczną się jeszcze w styczniu, a zgodnie z harmonogramem remont potrwa 6 miesięcy.  W ramach prac wykonana zostanie termomodernizacja, wymieniony cały system wentylacji, okna, a w łazienkach zainstalowane zostaną zawory na fotokomórkę. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszy się pobór wody. – Chcemy stworzyć nowoczesną i proekologiczną pływalnię i jednocześnie ograniczyć koszty utrzymania obiektu do minimum – podkreśla Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Z kolei nowa elewacja poprawi estetykę przestrzeni publicznej oraz zmniejszy koszty energii cieplnej. Kompleksowy remont przejdą również wszystkie łazienki oraz prysznice. Stworzona zostanie również specjalna szatnia rodzinna. Dzielnica na ten cel wyda ponad 10,4 mln zł. 

 

Pływalnia została zaprojektowana w 1996 r. i oddana do użytku dwa lata później. - Jest to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych pływalni na Woli. Jedyna, która posiada trybuny, co jest niezwykle istotne w kontekście organizacji zawodów pływackich - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

 

Pływalnia Delfin dysponuje dużą niecką o wymiarach 25x12,5 m oraz małą niecką o wymiarach 10x5 m. Oferta pływalnie jest bardzo szeroka. Mieszkańcy mogą uczęszczać na zajęcia z nauki pływania, aerobik w wodzie i zajęcia z nurkowania. Z pływalni w ramach lekcji wf korzystają uczniowie okolicznych szkół. – Dzięki modernizacji będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę dla rodzin – mówi Bartosz Kusior, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Wola.

 

W związku z modernizacją Pływalnia  Delfin będzie zamknięta od 15 stycznia. Ponowne otwarcie obiektu planowane jest 1 września br.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko