mobile

Ruszył Tydzień Architektury na Pasażu Wiecha

Gdzie w Warszawie mieści się Dom pod Sedesami? Jak własnoręcznie zrobić sitodruk albo mozaikę? Na którym słynnym stołecznym budynku znajduje się wężyk generalski? Wczoraj ruszył wielki cykl kulturalnych imprez pod hasłem „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum”. Bohaterką pierwszych wakacyjnych atrakcji dla mieszkańców i turystów będzie warszawska architektura.

Informacja prasowa
TAGI
Ruszył Tydzień Architektury na Pasażu Wiecha

Historyczny deptak znajdujący się tuż za Domami Towarowymi od wczoraj stał się znaczącym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Przez siedem kolejnych tygodni, Pasaż Wiecha tętnić będzie życiem towarzyskim, dobrą muzyką, wspólną zabawą i twórczą pracą. A w związku z tym, iż pod koniec ubiegłego roku – jako Warszawski Pawilon Architektury – wrócił na deptak historyczny Zodiak, to właśnie architektura stanie się kanwą wszystkich zaplanowanych w pierwszym tygodniu działań.

 

W programie znajdą się wykłady i dyskusje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia urbanistyczne, jak organizacja handlu w centrach miast czy zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Na wystawie „Typografy Warszawskie” będzie można zobaczyć ikony stołecznej architektury, a w mobilnym warsztacie samodzielnie wykonać sitodruk na papierze, koszulce czy torbie. W trakcie warsztatów rękodzielniczych dla dzieci tworzone będą mozaiki z koralikami, natomiast dorośli poznają tajniki fotografii wielkoformatowej. Nie zabraknie też spacerów z przewodnikiem – wzdłuż tzw. Ściany Wschodniej i Zachodniej. Na muzycznej scenie wystąpią m.in…. architekci. KGDNkSzR to okolicznościowy, sześcioosobowy ensemble prezentujący reinterpretacje klasyków polskiej muzyki rozrywkowej od Bajmu po Zdzisławę Sośnicką.

 

Organizatorem przedsięwzięcia „Pasaż Wiecha. Kultura w samym centrum” są Domy Towarowe Wars Sawa Junior oraz magazyn „Aktivist”, którzy do współpracy zaprosili Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Muzeum Powstania Warszawskiego, Papaya Films oraz Warszawską Szkołę Filmową. Partnerami akcji są studenckie Radio Kampus i wytwórnia muzyczna Kayax.

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i ogólnodostępne. Na niektóre warsztaty trzeba się jednak wcześniej zapisać. Szczegóły imprezy wraz z bieżącym harmonogramem można znaleźć na www.warssawajunior.pl w zakładce Pasaż Wiecha.

Źródło: Valkea Media S.A.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda