mobile
REKLAMA

S3KTOR 2015 na finiszu

Trwa kolejna edycja konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. Tylko do 12 lutego można zgłaszać swoich kandydatów do tytułów w aż 10 kategoriach konkursowych.

TAGI
S3KTOR 2015 na finiszu

Każdego roku organizacje pozarządowe podejmują liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców naszego miasta. Organizowane przez nie akcje i wydarzenia promują między innymi kulturę, aktywny i zdrowy styl życia a także wspieranie osób potrzebujących. Miasto współpracuje z organizacjami pozarządowymi – wspiera ich działania, konsultuje dokumenty w komisjach dialogu społecznego, a także powierza im realizację zadań publicznych. W roku 2015 na rzecz organizacji pozarządowych m.st. Warszawa przeznaczyło 130 mln złotych, a w planach na rok 2016 kwota ta wzrasta do blisko 140 mln zł.

Warszawa organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR od 2010 roku. Celem konkursu jest wytypowanie dziesięciu najlepszych warszawskich inicjatyw, których realizatorami były organizacje pozarządowe oraz promocja działań warszawskich organizacji trzeciego sektora.  Do tej pory odbyło się pięć edycji konkursu, w których wzięło udział blisko 700 inicjatyw.

 

Do konkursu mogą być zgłaszane inicjatywy, które łącznie spełniają następujące warunki:

- realizowane były w 2015 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również projekty wieloletnie), za wyjątkiem inicjatyw nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu;

- realizatorem były organizacje pozarządowe;

- realizowane były na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.

 

W przypadku inicjatyw wieloletnich oceniany będzie wyodrębniony etap danego projektu, realizowany od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Jedna osoba może zgłosić do konkursu kilka inicjatyw. Możliwe jest także zgłoszenie do konkursu więcej niż jednej inicjatywy danej organizacji pozarządowej – każda z nich będzie oceniana odrębnie.

 

Do 12 lutego br. można zgłosić wybraną inicjatywę do konkursu w następujących kategoriach:

Edukacja – inicjatywy, które rozwijają umiejętności, wiedzę, zainteresowania mieszkańców Warszawy;

Ekologia i środowisko przyrodnicze – inicjatywy i działania edukacyjne na rzecz kształtowania i ochrony środowiska przyrodniczego, ładu przestrzennego, jego wartości estetyczno-widokowych, przyrodniczych, zachowania dziedzictwa przyrodniczego, promowanie, wdrażanie, wspieranie inicjatyw i zachowań proekologicznych mieszkańców Warszawy;

Kultura i sztuka – inicjatywy aktywizujące mieszkańców do czynnego uczestnictwa w kulturze, działania animujące i edukacyjne, które wzmacniają znaczenie kultury w codziennym życiu, inicjatywy dotyczące twórczości artystycznej;

Projekty społeczne – inicjatywy, które nastawione są na wspieranie osób  i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, na profilaktykę uzależnień i przemocy w rodzinie; wspierające spędzanie wolnego czasu rodziców z dziećmi w Warszawie, inicjatywy wielopokoleniowe oraz działania skierowane bezpośrednio do seniorów i osób z niepełnosprawnościami;

Przestrzeń miejska – inicjatywy mające na celu kształtowanie ładu przestrzennego, estetyki przestrzeni miejskiej;

Społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka – inicjatywy, które promują aktywność obywatelską, wspierają kształtowanie demokratycznego społeczeństwa, odnoszą się do praw człowieka, upowszechniają postawy tolerancji wobec różnorodności  i przeciwdziałają dyskryminacji;

Społeczność lokalna – inicjatywy, które sprzyjają rozwojowi środowisk lokalnych oraz integracji mieszkańców w poszczególnych dzielnicach np. wspólnot terytorialnych;

Sport i rekreacja – inicjatywy zachęcające mieszkańców do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu lub inicjatywy dotyczące szkolenia i współzawodnictwa sportowego;

Zdrowie – inicjatywy mające na celu realizację działań w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

Projekty wielowymiarowe – inicjatywy, które nie mieszczą się w pozostałych kategoriach konkursowych lub łączące różne kategorie.

 

Specjalna nagroda zostanie przyznana również przez partnera konkursu portal www.ngo.pl.

By zgłosić inicjatywę wystarczy wypełnić Kartę zgłoszenia inicjatywy i dostarczyć ją osobiście, drogą pocztową lub mailowo (ngo@um.warszawa.pl) do Centrum Komunikacji Społecznej (ul. Senatorska 27, 00-099 Warszawa) Istnieje również możliwość zgłoszenia inicjatywy za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.

 

Poprzednia edycja konkursu
W ostatniej edycji konkursu S3KTOR zgłoszonych zostało 194 inicjatyw, spośród których Kapituła konkursowa wybrała zwycięzców w  dziewięciu kategoriach  tematycznych,  wskazała  laureata  Grand  Prix oraz przyznała Nagrodę Specjalną. Warszawiacy oddali blisko 4000 głosów i przyznali Nagrodę Mieszkańców.

Zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu

- W kategorii edukacja, nagrodę otrzymało Stowarzyszenie "Z siedzibą w Warszawie”, realizator inicjatywy „BUUM”.

- W kategorii ekologia i środowisko przyrodnicze, nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Projekt: Polska”, realizator inicjatywy „Miejskie Pszczoły”. 

- W kategorii kultura i sztuka nagrodę otrzymała Fundacja „Kultura Nie Boli”, realizator inicjatywy „Big Book Festival 2014”. Ta inicjatywa otrzymała również nagrodę Grand Prix. 

- W kategorii pomoc społeczna nagrodę otrzymała Fundacja Nagle Sami”, realizator inicjatywy „Nagle Sami – Kompleksowe wsparcie osób w żałobie”. 

- W kategorii projekty interdyscyplinarne nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Kooperatywa Spożywcza „Dobrze”, realizator inicjatywy „Sklep Kooperatywy Spożywczej Dobrze”. Tę inicjatywę nagrodzili również mieszkańcy Warszawy – przyznając w głosowaniu nagrodę mieszkańców. 

W kategorii przestrzeń miejska nagrodę otrzymała Fundacja Świat Bez Wandalizmów, realizator inicjatywy „Krzaki”. 

- W kategorii społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Projekt: Polska”, realizator inicjatywy „HejtStop”. 

- W kategorii społeczność lokalna nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL”, realizator inicjatywy „Strefa Dzień Dobry”. 

- W kategorii sport i rekreacja nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło, realizator inicjatywy „Muzeum Społeczne II Nowe Dynasy”. Ta inicjatywa otrzymała również nagrodę portalu warszawa ngo.

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda