mobile

Schronisko „Na Paluchu” dba o przyszłość swoich podopiecznych

Schronisko „Na Paluchu” troszczy się o swoich podopiecznych nie tylko do momentu znalezienia im nowych domów. Dba także o zwierzęta adoptowane. Od dziś każda osoba odbierająca czworonoga z „Palucha” otrzyma specjalny poradnik poadopcyjny – książeczkę, w  której znajdzie praktyczne wskazówki.

inf. pras.
TAGI
Schronisko „Na Paluchu” dba o przyszłość swoich podopiecznych

Wydając zwierzę do adopcji spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Mimo że dokładnie selekcjonujemy przyszłych opiekunów, to nie jesteśmy w stanie towarzyszyć im na co dzień i pomóc w sytuacji kryzysowej. Cennym wsparciem i źródłem wiedzy może być nasz „Poradnik po adopcji”. Mam nadzieję, że nowi właściciele zwierząt będą z niego chętnie korzystać mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określanego popularnie Schroniskiem „Na Paluchu”.

 

Do tej pory każdy pies, który opuszczał Schronisko „Na Paluchu” otrzymywał w dniu adopcji adresatkę z numerem telefonu nowego opiekuna, ułatwiającą powrót do domu w razie zaginięcia, a także wyprawkę z żywnością na pierwsze dni w nowym domu.

 

Teraz do tego pakietu dołączył „Poradnik po adopcji”, w którym znajdują się praktyczne wskazówki, jak dobrze opiekować się zwierzakiem i zapobiegać problemom behawioralnym i zdrowotnym.

 

Książeczka powstała dzięki współpracy pracowników i wolontariuszy z „Palucha”. W  publikacji zostały poruszone najważniejsze zagadnienia dotyczące opieki nad psem. Adoptujący będzie mógł dowiedzieć się m.in. jak powinny wyglądać pierwsze dni zwierzaka w nowym domu, jak uczyć psa czystości, spokojnego zostawania samemu w mieszkaniu, przychodzenia na zawołanie, grzecznego chodzenia na smyczy czy mijania się z innymi psami. Osobny rozdział poświęcony został „sygnałom uspokajanym”, czyli sposobom, na jakie psy próbują komunikować się z innymi czworonogami i z ludźmi. Poradnik porusza także kwestię budowania relacji psa z dzieckiem, porady weterynaryjne i żywieniowe. To małe kompendium wiedzy, które opiekunowie zwierząt będą mogli zawsze mieć pod ręką.

 

Staraliśmy się również, aby nasza publikacja miała atrakcyjną formę graficzną. Dzięki temu jej treści powinny być przystępne nawet dla początkujących „psiarzy” i młodszych opiekunów – dodaje dyrektor Strzelczyk.

 

Poradnik dostępny jest także w formie elektronicznej do pobrania ze strony internetowej schroniska. Można znaleźć go tutaj.

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, określone popularnie, jako Schronisko „Na Paluchu”, jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. Placówka funkcjonuje na terenie blisko 2,5 ha, który został podzielony na trzy części. W pierwszej z nich znajdują się pawilony dla psów, kociarnia z kocim szpitalem, zaplecze magazynowo-techniczne, budynek administracji, szpital ogólny i zakaźny. W sektorze drugim zlokalizowana jest geriatria oraz rezerwowe boksy dla psów. W trzecim sektorze znajdują się zespoły boksów dla zwierząt, które przez cały rok mogą przebywać w warunkach zewnętrznych, a także wybiegi spacerowe wykorzystywane do zabawy, socjalizacji i swobodnego biegania. Obecnie w placówce przebywa około 700 psów i 70 kotów.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko